И Сидеров поиска оставката на Лозан Панов: Да си прави партия! 10.05 | 18:28
Поведението му е неприемливо и недопустимо за председател на Върховен касационен съд, категоричен е лидерът на "Атака"

Висшият съдебен съвет и магистратската общност да настояват за оставката на председателя на Върховния касационен съд. За това призова лидерът на "Атака" Волен Сидеров, който се чуди защо тя още не е факт, съобщава Канал 3.
Повод за апела му са излезлите публично записки от срещите на шефа на ВКС с представители на Еврокомисията, които пишат докладите по Механизма за сътрудничество и оценка.
"Не може да си председател на ВКС и да политиканстваш! Това е просто недопустимо! Недопустимо е също така да работиш срещу родината си пред представители на Еврокомисията или каквито и да са били институции в Брюксел. Това го правят и други - аз си спомням един евродепутат от десницата, който даже беше съучастник в завеждане на дело срещу България", добави Сидеров.
Той припомни, че още заради Апартаментгейт шефът на ВКС е трябвало да подаде оставка, както щеше да стане в някоя от западните демокрации.
Той даде пример с действията на Цветан Цветанов и шефа на КПКОНПИ Пламен Георгиев и беше категоричен, че Лозан Панов не може да бъде изключение и принципът трябва да е еднакъв за всички.
Водещи
-
Община Раковски обмисля да издигне статуя на папа Франциск
Днес е вторият ден от 3-дневния траур в общината, дом на най-голямата католическа общност в...
22.04 | 17:59
-
Христо Грозев пред ЕП: За Русия хибридната война е идеология и индустрия
Много от тези операции се извършват от отдел на ГРУ с не повече от стотина служители
22.04 | 17:40
-
Каква е позицията на „Продължаваме промяната“, след като „Спаси София“ се отрече от тях
От партията заявиха, че на предстоящото заседание на Изпълнителния съвет на „Продължаваме...
22.04 | 17:20
-
По-строги наказания за насилие над животни влизат в Наказателния кодекс
Протестите в София, Русе и други градове доведоха до законодателни промени
22.04 | 16:59
Най-четени
-
Ватиканът съобщи официалната причина за кончината на папа Франциск
Той е починал от инсулт и последвала необратима сърдечна недостатъчност.
22.04 | 10:15
-
За четвърта поредна година има пробив в системата за защита на матурите
Повтаряща се схема въпреки мерките за защита
22.04 | 10:45
-
Мрежата завря! Съсипа Петков заради коментара му за папата
Остри коментари в социалните мрежи публикуваха политически анализатори по повод публикацията...
22.04 | 14:15
-
Каква е позицията на „Продължаваме промяната“, след като „Спаси София“ се отрече от тях
От партията заявиха, че на предстоящото заседание на Изпълнителния съвет на „Продължаваме...
22.04 | 17:20