КТ „Подкрепа“ организира протест за болничните, КНСБ ще чака тристранката 23.11 | 16:02
Протестното шествие на първия синдикат ще по време на заседанието на кабинета

Няма да се проведе обща национална демонстрация на КНСБ и КТ "Подкрепа" заради болничните идната седмица.
КНСБ остава в готовност и ще организира или не протест, в зависимост от резултатите от обсъжданията в Националният съвет за тристранно сътрудничество, заявиха пред БНР от синдиката.
Решението е на базата на допитване до синдикалните структури. Заседание на тристранката все още не е насрочено, няма и покана от премиера Бойко Борисов за среща със синдикалните лидери. От КТ "Подкрепа" късно снощи са взели решение да проведат свой национален протест под надслов "Болните работници не са престъпници" на 27 ноември в сряда на площад "Александър Батенберг" от 11:00 часа, което ще съвпадне с провеждането на редовното правителствено заседание.
По-рано през седмицата стачните комитети на двата синдиката обсъждаха провеждане на съвместен национален протест, въпреки заявеното от премиера, че първият ден боледуване няма да е за сметка на работниците .
Водещи
-
Започна приемът на заявления за еднократна помощ за ученици
Всички ученици от 1., 2., 3., 4. и 8. клас имат право на 300 лева, които ще се изплащат на два...
14.07 | 14:20
-
Акция на "Величие" с луксозни коли
Ивелин Михайлов: Не знам колко струват колите, те не са наши
14.07 | 16:30
-
ТОП 10 на силно енергийните места у нас
14.07 | 16:15
-
САЩ и България започнаха съвместното учение „Тракийска звезда 25“ с изтребители F-16
Учението включва 12 изтребителя F-16 от САЩ, както и самолети от Румъния и Гърция
14.07 | 16:00
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Позитивите от влизането ни в еврозоната могат да бъдат много сериозни
Според Георги Ганев има сериозно объркване между две доста различни неща – увеличаване на...
14.07 | 11:59