Кадиров се оплака, че Илон Мъск деактивирал неговaта Tesla 20.09 | 15:00
Кадиров написа в социалните медии, че превозното средство, за което той твърди, че се е представило "възхитително" на бойното поле, е било дистанционно деактивирано от Tesla и е трябвало да бъде изтеглено от фронтовата линия.

Чеченският лидер Рамзан Кадиров обвини технологичния милиардер Илон Мъск, че дистанционно е изключил неговата Tesla Cybertruck, за която многократно е твърдял, че е подарък от главния изпълнителен директор на Tesla.
Миналия месец военачалникът публикува видео, на което шофира Cybertruck, който е оборудван с картечница, около територията на неговия президентски дворец. Той каза, че превозното средство е "подарък” от Мъск—, но шефът на Tesla отрече твърдението. Кадиров каза, че автомобилът Cybertruck ще бъде изпратен в зоната на бойните действия в Украйна за използване от руските войски.
Кадиров написа в социалните медии, че превозното средство, за което той твърди, че се е представило "възхитително" на бойното поле, е било дистанционно деактивирано от Tesla и е трябвало да бъде изтеглено от фронтовата линия.
"Илон Мъск се държа зле. Той дава скъпи подаръци от дъното на сърцето си и след това ги изключва дистанционно", пише в Telegram Кадиров. "Това не е мъжествено", добави той, питайки тъжно: "Как можа да направиш това, Илон?"
Верен съюзник на руския президент Владимир Путин, Кадиров управлява с железен юмрук в Чечня, където правителството му е обвинено в редица нарушения на човешките права и нарушения на международното право, пише dariknews.
Водещи
-
Повече от 2200 души са загинали при земетресението с магнитуд 6, което разтърси Източен Афганистан през изминалия уикенд
Фитрат подчерта, че „спасителните операции все още продължават“.
04.09 | 17:59
-
Почина работникът от трудовата злополука в завод "Арсенал"
Мъжът е бил с тежка травма в коремната област след инцидента в оръжейния завод в Казанлък
04.09 | 17:40
-
Радев за случая със самолета на Фон дер Лайен: Това е измислен скандал
По думите му няма постъпила официална информация за смущения от стотиците прелитащи самолети...
04.09 | 17:20
-
Депутатите отхвърлиха ветото на президента върху промените в Закона за държавните имоти
Според Радев с този ход кабинетът търси начин да бъде запълнен дефицитът в бюджета.
04.09 | 16:30
Най-четени
-
Първи интимности в „Ергенът: Любов в рая“ – неочаквана двойка си позволи повече
Още на третия ден от най-горещото риалити „Ергенът: Любов в рая“ зрителите станаха свидетели...
04.09 | 11:30
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Метрото в столицата ще работи до по-късно тази вечер
Последната мотриса на метрото ще пътува 30 минути след полунощ.
04.09 | 14:30
-
Иван Таков: Премиерът не е началник на председателя на БСП, за да му нарежда къде да ходи и с кого да се вижда
Основният приоритет на БСП в момента е да постави началото на пътя към смяна на данъчния модел...
04.09 | 13:30