Какви опасности крият жегите и как да се предпазим 08.07 | 10:45
Доктор Матева подчерта, че, когато се излиза навън шапката е задължителен аксесоар, за да се предпазим от слънчевите лъчи.

В една най-горещите точки в страната- Русе, беше подобрен 37-годишен рекорд за датата 7 юли, когато бяха отчетени 42 градуса. За вторник отново има предупреждение за екстремно горещо време. Какви опасности крият жегите и как да се пазим обясни общопрактикуващият лекар д-р Татяна Матева.
По думите ѝ родителите на малки деца трябва да внимават в какъв часови интервал от деня излизат навън. "Сутрините са по-хладни и са приятни за спане. Но, това е моментът за разходка навън, а не по обед. Да не забравяме, че и в градски условие към пет часа става много по-горещо, защото сградите акумулират топлината и започват да я отделят".
Доктор Матева подчерта, че, когато се излиза навън шапката е задължителен аксесоар, за да се предпазим от слънчевите лъчи.
"Задължително е тя да е с периферия. Може да се изпозлва и чадър, но той трябва да е светъл. Освен това пиенето на вода е задължително в летните жеги", категорична е тя.
Водещи
-
Малките и средни предприятия ще спечелят най-много от влизането ни в еврозоната
Това коментира министърът на икономиката и индустрията Петър Дилов
08.07 | 20:40
-
Нов протест за запазване на българския лев се провежда в столицата
Демонстрацията е подкрепена от партиите "Възраждане", МЕЧ и "Величие"
08.07 | 20:20
-
Асен Василев: Акцията на Антикорупционната комисия в община Варна е политическа атака
Според него зад нея стои Делян Пеевски и кръгът около него
08.07 | 20:00
Най-четени
-
И ЕП гласува ЗА влизането ни в еврозоната (ОБНОВЕНА)
Финалното решение ще вземат финансовите министри на 27-те държави членки на ЕС в Брюксел след...
08.07 | 13:31
-
Протест срещу въвеждането на еврото (ОБНОВЕНА)
08.07 | 14:00
-
Христо Петров: Всеки вика „Махам се", къде се махаш – в еврозоната се махаш
По думите на Петров, "добро ще има направя, ако поне аз им спестя мащабния икономически анализ...
08.07 | 11:30
-
България, добре дошла в еврозоната!, гласи надписът на близо 30-метров транспарант, поставен на сградата "Шарльоман" на Европейската комисия в Брюксел
Сградата "Шарльоман" е първата от комплекса сгради в Брюксел, издигнати за нуждите на...
08.07 | 11:44