Какво да не правим в горещините 26.06 | 11:45
Идеи – преди да се приберете, разходете се в парка, пийте една бира с приятели и докато се огледате, то се стъмнило, а вие сте се погрижили добре за здравето си.
Горещините могат да ни докарат сериозни неприятности, затова отново ще припомним какво не бива да правим и какво да правим в жегите.
Да не излизаме навън, особено в часовете между 11 и 18 ч. Направо си е забранено за хора, страдащи от сърдечносъдови и мозъчни заболявания, както и за възрастни хора и малки деца. В случай, че решите да се самоубиете по този начин, спомнете си, че не всички опити за самоубийство са успешни и можете само да влошите нещата.
Доста трудно за изпълнение от работещите хора е да не излизат на открито в 17 – 18 ч. (каквото и да си говорят по това време все още е много горещо), а точно това е пиковият момент, в който всички се прибират от работа.
Особено ако се прибирате с градския транспорт, където е задушно, мръсно, "ароматно" и прочие, да не говорим, че докато чакате автобус можете така да се изпържите, че да не ви трябва никакъв плаж. В контекста на мисли – не забравяйте слънцезащитните кремове, дори когато отивате на работа.
Идеи – преди да се приберете, разходете се в парка, пийте една бира с приятели и докато се огледате, то се стъмнило, а вие сте се погрижили добре за здравето си.
Ако не ви се налага наложително да се приберете точно в 18 – изберете живота и пийте една вода или хапнете един сладолед някъде на климатик или под дебела сянка.
Когато и да ни се наложи да излезем навън, желателно е да се снабдим със слънчева шапка. Българите използват този аксесоар основно на плажа – може би си е до навик и традиции. Време е обаче традициите да бъдат променени, за да оцелеем – не за друго.
Да излизаме навън с незапарващи, светли, леки дрехи и отворени обувки.
Да пием повече течности – направо да си носим шише от литър и половина вода – навсякъде с нас. Тежи, но е полезно.
Да ядем повече плодове и зеленчуци – възстановяват по-бързо водата в организма, отколкото месата и хлебните изделия.
Съответно да избягваме да обядваме обилно.
Да не пием алкохол в жегата, ако не искаме да ускорим получаването на топлинен удар. (Бирата по-горе е в съответното количество).
Да не сменяме рязко температурите – примерно помещения с климатик и слънчево място – амплитудите може да стигнат и до над 20 градуса, което си е противопоказно отвсякъде.
И ако на улицата ни прилошее (получим световъртеж, сухота в устата, гадене, повръщане и т. н.) незабавно трябва да потърсим лекарска помощ. Телефонът за спешни случаи е 112.
Източник: az-jenata.bg
Водещи
-
Мъгли, слаби валежи и затопляне в петък
Максималните температури ще бъдат от около нулата в районите с трайна мъгла до 8°-10° в...
23.01 | 08:00
-
Слави: Може да прецените кой е крив и кой е прав
Председателят на "Има такъв народ" обясни в социалните мрежи защо според него трябва да се...
22.01 | 20:45
-
Ивет Лалова е уличена в употреба на допинг
Пробата ѝ от Рио 2016 е тествана повторно, открито е забранено вещество
22.01 | 20:30
Най-четени
-
Нейнски: Никой не допуска, че Тръмп е поканил Радев в лично качество в Съвета за мир
Тя беше категорична, че България вече е в „клуба на богатите държави“ и трябва да има...
22.01 | 09:59
-
Радев: Благодаря на всички, подкрепили усилията ни да защитаваме държавността
Съдът насрочи за петък заседание по този въпрос, като очакванията са и окончателното решение...
22.01 | 09:45
-
Екшън сцени и скандал белязаха Държавното първенство по борба: Реферка удари борец
Намеси се и майка му
22.01 | 13:50
-
Премиерата на шестия сезон на сериала "Под прикритие" ще е през есента
Шестият сезон на един от най-емблематичните родни сериали ще се завърне отново в ефира на БНТ...
22.01 | 12:00