Камерите на ТОЛ-системата вече засичат скоростта! Навсякъде, не само по магистралите 25.11 | 11:38
Министерството на вътрешните работи, агенция "Митници" и Националната агенция по приходите вече разполагат с данните от тол системата, обясни Георги Темелков, директор на националното тол управление

ТОЛ системата вече отчита средната скорост на движение не само по магистралите, а и по останалите републикански пътища. Довършва се сертифицирането й за тази цел от Института по метрология. Необходими са и промени в Закона за движение по пътищата.
ТОЛ камерите вече снимат и за превишена скорост. Министерството на вътрешните работи, агенция "Митници" и Националната агенция по приходите вече разполагат с данните от тол системата, обясни Георги Темелков, директор на националното тол управление.
"В момента текат тестове на самите устройства - специални камери, които се подлагат на различни температурни амплитуди от минус 40 до плюс 40 градуса с електромагнитни импулси за устойчивост на самата техника. След което предстои да се промени Закона за движение по пътищата, да се вкара понятието средна скорост, а и начинът, по който ще бъдат измервани и правоприлагани съответно ползвателите на пътната мрежа. Както даваме информация и за общодопустима товарна маса, която считаме, за съжаление, тенденция в доста негативни отношения, защото се кара масово с претоварване. Целта е просто да приведем по-висок санкционен режим, за да има някакво по-високо възпитание на водачите и контрол на пътния трафик", коментира Темелков.
Очаква се системата да заработи до 4 месеца.
Водещи
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
-
Ръст на случаите у нас на заразени с новия вариант на коронавируса - Нимбус
Няма данни Нимбус да протича по-тежко и не се очакват случаи в България, които да изискват...
14.08 | 14:15
-
Срещата Тръмп – Путин в Аляска: Очаквания, напрежение и скептицизъм
„Тръмп не разполага дори с един високообразован, опитен и дългогодишен служител от...
14.08 | 13:45
-
Биоетанолът е в недостиг в цяла Европа, обясни енергийният експерт
Коментар за продажбата на "Лукойл"
14.08 | 13:30
Най-четени
-
Без вода в Плевен: докога?
Вчера хората излязоха на протест и настояват проблемът да бъде решен.
14.08 | 10:15
-
Пророкът на кризата от 2008 г. предсказа какво ни предстои сега
Според него нито един друг пазар в света не може да се похвали с такава концентрация на...
14.08 | 10:45