Клисарова е категорична и ще отстоява въвеждането на един учебник за всеки предмет 08.07 | 15:13
От следващия парламент ще бъдат приети законовите изменения за професионалното образование

Министърът на образованието и науката Анелия Клисарова ще отстоява идеята си за въвеждането на един учебник за всеки предмет в началния и в прогимназиалния курс. Това посочи тя при посещението й в Сопот.
Клисарова е предложила промени в наредбата, според която сега всеки учител избира между три учебника на различни издателства.
На предстоящите си срещи с издателите министърът ще се опита да ги убеди да бъде въведен по един учебник за предмет. Ще се коментира и съдържанието на учебниците. Целта е да се получи качествено съдържание, а не голям брой учебници по един предмет.
Клисарова изрази увереност, че ако не от този, то от следващия парламент ще бъдат приети законовите изменения за професионалното образование.
"Поправките са в напреднала фаза и са между първо и второ четене", уточни министърът.
По думите й 29 представители на частния сектор вече са заявили готовност да финансират професионалното образование.
"Това е една добра възможност и трябва да се възползваме от нея", каза образователният министър.
В Сопот Анелия Клисарова участва в церемонията по награждаването на участниците в Националния ученически конкурс за есе, рисунка и фотография, организиран от къщата-музей "Иван Вазов".
Надпреварата е част от Вазовите празници - посветени на делото, живота и творчеството на Иван Вазов, както и на 120-годишнината от публикуването на романа "Под игото" като самостоятелно
издание.
В конкурса за есе бяха отличени работите на деветокласничката Димитрия Танева от с. Мененкьово, община Белово, и Виктория Панова от Русе, също в девети клас.
Впечатлена от творбите на двете момичета, Анелия Клисарова призова да ги изпратят на днешните политици, за да може идеите им да бъдат чути, предаде БТА.
Водещи
-
„Отпор срещу диктатурата“: Пореден протест в София в защита на кмета Коцев ВИДЕО
Гражданското недоволство е и в подкрепа на младежите от Русе
12.09 | 21:00
-
Тръмп: Tърпението ми към Путин се изчерпва
Той намекна за налагане на строги санкции във връзка с войната в Украйна, като същевременно...
12.09 | 20:45
-
Шест нови отсечки за измерване на средна скорост на АМ „Марица”
Те са с обща дължина 36 километра
12.09 | 20:30
-
Откриха заподозрения за убийството на жена в село Крайници
При задържането му направил опит да се самонарани
12.09 | 20:15
Най-четени
-
Кантарджиев: Миналата седмица има с 5,45% увеличение на COVID случаите в сравнение с предходната
Коронавирусни инфекции е имало и ще има, напомни той.
12.09 | 09:59
-
"Маркет ЛИНКС": "Възраждане" губи подкрепа, "ДПС - Ново начало" доближава ПП - ДБ
Ниска избирателна активност при евентуални избори
12.09 | 10:26
-
Дебора: Изпитвам страх
Делото в Районния съд в града започна отначало и се води при закрити врати. Георгиев е обвинен...
12.09 | 11:15
-
Радостин Василев: Очаквам това да е първият вот на недоверие, подкрепен от цялата опозиция
„Днес до 13:00 ч. трябва да сме събрали подписите и заедно с ПП-ДБ да депозираме общ вот на...
12.09 | 10:59