Клисарова обеща 100 милиона за реформи в образованието 15.11 | 14:13
Разходният стандарт за природни науки се увеличава в средното и висшето

Просветният министър Анелия Клисарова увери, че предвидените 100 милиона лева повече за образование за 2014 г., които сега са в бюджета, категорично ще бъдат използвани за реформи.
По думите на министъра за природните науки – математика, химия, биология, ще бъдат отделени повече средства през 2014 г. и единният разходен стандарт за тези професионални направления се увеличава не само в средното, но и във висшето образование.
Клисарова опроверга критиките на ГЕРБ, че делът за образование в БВП за 2014 г. е по-малък от този през 2013 г. и няма да има пари за предстоящите реформи за "малките" училища и за професионалното образование.
"За делегираните бюджети за 2014 г. са предвидени с 27,8 милиона лева повече от средствата през 2013 г., а близо 60 милиона лева повече за 2014 г. ще се използват за стратегията за намаляване на отпадналите от училище ученици. Близо 21 милиона лева ще бъдат разпределени през 2014 г. за висшите училища. Осигурени са и средства за всички програми в образованието, които са започнали, ще бъдат въведени и нови програми", обясни тя.
Днес министърът посети столичното 119-о СОУ "Акад. Михаил Арнаудов". Тя разгледа в него модерно оборудваните кабинети по физика, география и биология.
Водещи
-
„Един за друг” пред спиране?
Предаването не издържа на конкуренцията не само на „Ергенът”, но и на социалното риалити...
27.04 | 15:30
-
Георги Георгиев: Имотната мафия е по-силна, отколкото си мислих, но не е по-силна от държавата
Това са хора без всякакви скрупули, зад които обаче съвсем не стоят само изпълнители с...
27.04 | 15:00
-
Борис Бонев: ГЕРБ отстрани Стоян Братоев от поста в "Метрополитен"
Гангстери превземат общинско дружество с капитал от над 3 милиарда лева - така коментира той...
27.04 | 14:00
Най-четени
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Половината българи нямат никакви спестявания, 1 милион живеят в лишения
Подмяна на остаряла мебелировка не може да си позволят 35,1% от семействата
27.04 | 10:20
-
Доналд Тръмп-младши пристига в България
Най-големият син на американския президент ще участва в частно бизнес събитие
27.04 | 10:00