Кметът на Елин Пелин: Отправяме апел към всички жители на община Елин Пелин да бъдете спокойни 26.07 | 18:00
Ето какво още каза още той в публикацията си в социалната мрежа.

Отправяме апел към всички жители на община Елин Пелин да бъдете спокойни и Ви уверяваме, че се полагат всички възможни усилия за ограничаване и предотвратяване на негативните последици от настоящата ситуация. Това написа кметът на Елин Пелин Ивайло Симеонов в своя Facebook профил.
Ето какво още каза още той в публикацията си в социалната мрежа.
Публикуваме текста без редакторска намеса:
Уважаеми съграждани,
Обръщаме се към Вас, най-напред да благодарим за усилията и съпричастността на доброволците, кметовете на общините Столична, Горна Малина и Ихтиман и всички онези, които изразиха готовност за съдействие и оказаха морална и физическа подкрепа.
Изказваме своята благодарност към министър-председателя Димитър Главчев, към министъра на Регионалното развитие и благоустройство г-жа Виолета Коритарова, както и към министъра на Вътрешните работи Калин Стоянов, които бяха на терен още снощи. Благодарим също на Краси Димитров - директор дирекция "Аварийна помощ и превенция" към Столична община, на Областна администрация, на областния управител г-жа Силвия Арнаутска, към г-жа Ирена Петкова - директор РИОСВ - София област, на г-н Валентин Радев, д-р Симидчиев, г-н Венцислав Асенов, БЧК и Национален съвет към БЧК - София област за оказаната помощ.
Към настоящия момент ситуацията е овладяна, няма опасност за населението, поради което се отменя частичната евакуация. Всички евакуирали се граждани могат да се приберат в домовете си, като останат с повишено внимание.
Ситуацията се контролира от министъра на вътрешните работи заедно с ОД МВР - София област, РПБЗ - София област, общински кризисен щаб, военните формирования - 42 600, село Мусачево, 28 860, с. Горна Малина и 52 370, с. Негушево, както и много доброволци.
До този момент не е регистрирано опасно завишение на показателите за замърсяване на въздуха. Измерените стойности на основните замърсители за КАВ са ниски, като няма превишаване на нормите.
Отправяме апел към всички жители на община Елин Пелин да бъдете спокойни и Ви уверяваме, че се полагат всички възможни усилия за ограничаване и предотвратяване на негативните последици от настоящата ситуация.
И не на последно място изказваме нашите най-искрени съболезнования към семейството на загиналия Петър Шишков. Беше прекрасен човек.
С уважение,
Ивайло Симеонов
Кмет на Община Елин Пелин
Богомил Бранков
Председател на ОбС - Елин Пелин
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15