Кокинов съжалявал за визитата при Борисов 11.07 | 23:21
Цветанов можело да се сдобие и с трето обвинение

Уволненият дисциплинарно бивш градски прокурор Николай Кокинов съжалявал, че е ходил на гости на експремиера Бойко Борисов. Там именно са направени скандалните записи между двамата и бившия земеделски министър Мирослав Найденов, заради които Кокинов беше уволнен.
Това стана ясно от думите на заемащия длъжността градски прокурор Евгени Диков пред вестник "Труд". Той твърди, че Кокинов се е озовал в неподходящото време на неподходящото място. Също така той бил изненадан от присъствието на Найденов при посещението си при Борисов.
Диков коментира, че трудно ще се разбере кой е записал разговора. Той каза, че може да е направен от човека, оповестил компромата, от голямо разстояние. Възможно било устройството да се е намирало в джоба на бившия земеделски министър.
На въпрос защо не са повдигнати обвинения срещу участниците в разговора прокурорът отговори, че това може да се случи, ако се докаже, че записът е автентичен. "Но аз лично, слушайки записа, не виждам основание за търсене на наказателна отговорност. В онзи момент Борисов е лидер на ГЕРБ и кандидат-депутат, той не е премиер, от който зависи нещо, т.е. не е длъжностно лице, за да има търговия с влияние. Той е такъв, какъвто е Йоло Денев тогава", заяви обвинителят.
Според него било трудно да се каже, че Кокинов е издал следствена тайна.
По повод цитираното от бившия МВР шеф Цветан Цветанов решение на КС в негова защита по повдигнатите му две обвинения Диков коментира, че това е решение е от 1997-98 г., което не е приложимо към новия НПК от 2006 г. и измененията от 2009 г.
Прокурорът отрече прокуратурата да има скрит коз срещу Цветанов.
Той не отхвърли възможността зам.-лидерът на ГЕРБ да се сдобие и с трето обвинение. Това можело да стане, "ако излезе нещо от проверката на оперативните дела в архива на МВР и ГДБОП". По негови думи можело да има данни за престъпление и в случая с лекарите от Горна Оряховица. В ролята си на вътрешен министър Цветанов изчете от парламентарната трибуна СРС-та от разговора между медиците.
Водещи
-
Какви са рисковете от лавинна опасност?
Има повишаване на застрахователната култура на туристите, отчетоха специалистите
10.03 | 10:30
-
Мъск подчерта значението на своята сателитна система „Старлинк“ (Starlink) за украинските войски
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио също нападна Шикорски, като обвини полския външен...
10.03 | 10:16
-
Кога за първи път България преминава към лятното часово време?
Ще се върнем отново към астрономическото време на 25-и срещу 26-и октомври.
10.03 | 09:59
-
Над половин милион пътници се очаква да бъдат засегнати от 24-часовата стачка на германските летища
Протестът е обявен от синдиката "Ферди" (Verdi) като част от преговорите за нов колективен...
10.03 | 09:45
Най-четени
-
Още един пролетен ден
Максималните температури ще са между плюс 16°C и 20°C, в района на Видин, Сандански и Пловдив...
10.03 | 08:00
-
Костадинов отправи остра критика към Европейския съюз и действията на Европейската комисия
"Вчера румънската ЦИК отказа да допусне Калин Джорджеску до участие в изборите. Европейската...
10.03 | 09:25
-
Имен ден празнуват Галина, Галя, Галена и Галин
Църквата почита Св. мъченици Кодрат и Галина – покровители на вярата в трудни времена
10.03 | 09:15