Колите свободно минават през „триъгълника на властта“ 05.09 | 09:25
Движението през площад „Независимост“ бе пуснато, но палатките на „Системата ни убива“ остават в района
Изградените палатки на протестиращите на пл. Независимост късно снощи са премахнати от пътното платно, предаде БГНЕС.
Нощта е минала спокойно, без ексцесии и напрежение. На пл. Независимост остават палатките на майките от "Системата ни убива”, движението през булеварда е пуснато, няма блокади.
"Принудително ни спряха седем буса жандармерия. Тука ни обградиха около 60 човека жандармеристи, единият ни разпореди до три минути да сме вдигнали палатките, за да не ги вдигат те. Ние, разбира се доброволно започнахме да събираме палатките, прибрахме си ги, събраха ни личните карти”, каза пред БНР един от протестиращите.
Снощната демонстрация премина под надслов "Нас не ни е страх" и беше в подкрепа на верига за търговия с детски играчки, работата на която вчера беше проверена от 4 държавни агенции.
Някои от протестиращите носеха плюшени играчки – розови прасенца, носещи раирани затворнически шапчици. Прасенцата държаха плакати, на които пише: "Стига #Гешефтура и свински истории". Така гражданите изразиха своята подкрепа с веригата "Хиполенд”, чийто собственик, осъдил полицейското насилие, изненадващо стана обект на проверки.
Вчерашния ден бе белязан от масирана проверка на държавните институции в офисите и магазините на фирмата за детски играчки "Хиполенд". Властите определиха случилото се като обикновена проверка срещу контрабандата, но гражданите и собственикът на веригата заподозряха, че истинската причина е друга. Тя е свързана с острата реакция Мариан Колев срещу полицейското насилие в нощта на 2 септември.
Водещи
-
Правителството одобри близо 2 млн. лв. за хуманитарна подкрепа на разселени хора от Украйна 2
С приемането на настоящия акт се разрешава на Министерството на туризма да използва сметка за...
15.12 | 17:40
-
Кабинетът отпуска близо 95 хил. лв. за стипендии на деца с изявени дарби
Средствата се осигуряват за сметка на предвидените за тази цел разходи по централния бюджет за...
15.12 | 17:20
-
Личните трансфери на домакинствата: България получава повече, отколкото изпраща
В резултат отрицателното салдо на ЕС спрямо страните извън Съюза се разширява и през 2024 г....
15.12 | 16:45
-
Нови арести на полицаи, назначиха временен шеф на Пето РПУ 2
След акция в София и Ловеч са задържани 7 души за наркотици и корупция, сред тях и служители...
15.12 | 16:30
Най-четени
-
Деница Сачева: Борисов знае кога е време за мъже
По време на брифинга след срещата, Сачева акцентира върху икономическото състояние на страната...
15.12 | 11:30
-
Бившият номер 19 в света прекрати кариерата си през 2021 година и веднага след това започна да се занимава с треньорство.
"Ще бъде голяма изненада да има кабинет в този парламент."
15.12 | 10:15
-
Президентът провежда консултации с представители на ПП-ДБ
Ние смятаме, че сегашното правителство трябва да внесе удължителен бюджет и той да бъде приет...
15.12 | 11:45
-
Президентът продължава консултациите с представители на парламентарните групи в 51-вото Народно събрание за съставяне на втори редовен кабинет
Днес се проведе първият кръг от консултации - с първите две политически сили - ГЕРБ-СДС и...
15.12 | 15:45