Лятото се връща идната седмица 16.09 | 15:30
Идеални дни за плаж

Със слънце и много топло време ще посрещнем Деня на независимостта. Цялата предстояща седмица времето ще е хубаво. Това съобщи за "Телеграф" климатологът проф. Георги Рачев.
Въпреки че на 23-ти рано сутринта ще влезем в есента, навън си е лято, коментира той. И подчерта, че температурите ще останат високи.
Валежи
Днес и в много по-малка степен утре се очакват петнисти валежи, характерни за лятото в България, обясни климатологът. Едва ли ще превишат 5-8 литра на квадрат, възможно е да са повече само на отделни места. Максималните температури днес и утре ще се понижат с близо 5 градуса и ще са в рамките между 26 и 30 градуса. След това настъпва успокояване на атмосферата и ново затопляне в сряда и четвъртък. За трите почивни дни около Деня на независимостта ни очаква много топло и слънчево време. Максималните температури ще достигнат 28-32 градуса, а минималните ще са сравнително високи - до 18 градуса.
Плаж
Времето ще е подходящо за плаж. По морето се очертава хубаво време, с малко валежи само днес на север, уточни климатологът. Максималните температури ще достигнат 26 градуса, а минималните - 17 и 20 градуса. Водата ще бъде 23-24 градуса.
Ще се радваме на късно хубаво есенно море с добри температури и повече слънце, особено по време на празниците, изтъкна проф. Рачев.
Водещи
-
Жегите хподължават и днес, от 37° до 42°С в страната
Само на морето ще е по-поносимо - 30 - 33 градуса
22.07 | 08:00
-
Внезапно почина Тодор Славков
Внукът на Тодор Живков се отиде на датата, на която и майка му Людмила, и вуйчо му Владимир
21.07 | 23:58
-
Първан Симеонов: Проблемът на правителството е с прекаляването - оттук идват големите грешки
Енергията от 2020 г. не е изчерпана, търси си нов стопанин
21.07 | 18:00
-
Източeн хороскоп за втората половина на юли
Партии започват рокади и реформи, отпускарите ще се радват на повече екзотика, изчислява...
21.07 | 17:45
Най-четени
-
Внезапно почина Тодор Славков
Внукът на Тодор Живков се отиде на датата, на която и майка му Людмила, и вуйчо му Владимир
21.07 | 23:58
-
Жегите хподължават и днес, от 37° до 42°С в страната
Само на морето ще е по-поносимо - 30 - 33 градуса
22.07 | 08:00
-
Хаджигенов за ареста на Благомир Коцев: Не можем да кажем, че това е чиста поръчка
Той заяви, че не може да приеме упреците към съда
21.07 | 10:00
-
Ваучерите за храна, издадени през 2025 г. в лева, ще могат да се ползват до края на тяхната валидност
Те ще бъдат конвертирани в евро на касата
21.07 | 13:00