МВР: Докладът за „Емко“ вече е готов 03.10 | 11:41
По-късно днес документът ще бъде представен, обеща Младен Маринов

Пропуски в съхранението и охраната на взривните вещества е констатирало МВР в доклада за състоянието на оръжейния завод "Емко”. Това разкри пред бТВ главният секретар на МВР Младен Маринов. Очаква се докладът да бъде оповестен по-късно днес.
"Това е бизнес, който генерира добри печалби, но собствениците като че ли темата сигурност са я сложили на съвсем заден план”, отбеляза Маринов. "Живеем във времена, когато тероризмът се шири навсякъде. За да извършиш терористичен акт, трябва да имаш взривни вещества или оръжие. Трябва да ограничим възможността за достъп до такива взривни вещества. Не мога да приема, че складове с тонове взривни вещества няма да се охраняват съгласно изискванията и сигурността няма да е на най-високо ниво”, допълни той.
По думите му пропуските са свързани със съхранението на взривните вещества, със системите за физическа защита и със системите за противопожарна защита. От доклада за безопасността ще зависи дали "Емко" ще си върне лиценза.
Първоначално беше обявено, че междуведомствената комисия, която решава за лицензите, ще се събере в края на седмицата. Дори и да се върне лицензът на предприятието, под въпрос остава какво ще се случи с договорите, които междувременно бяха прекратени.
Водещи
-
Почина едно от момичетата, скочило от влак край Клисура
Това съобщи вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов
28.08 | 15:30
-
Издирват възрастен мъж с деменция от София
За последно е пътувал с автобус на градския транспорт
28.08 | 15:00
Най-четени
-
Местните власти разрешиха отстрела на дивото животно, което беше забелязано в Силистренско през последните дни
Системата BG-Alert няма да бъде активирана
28.08 | 10:59
-
Ето кой светец честваме днес
Чернокожият светец Моисей Мурин се почита и като покровител на африканците.
28.08 | 10:30
-
Шанс за живот: Доброволец спаси две бебета-зайчета от пожар край Вакарел
Оттам пишат още, че майката я няма и не се знае дали е избягала или изгоряла в пожара и...
28.08 | 11:30
-
Цените на яйцата в България ще останат на сравнително високи нива през следващите месеци
Фактори, поддържащи високите цени
28.08 | 09:59