МВР с нови специални правила за гражданските арести 13.04 | 09:17
Не всеки може да прецени дали срещу него не стои въоръжен, по-добре да се обади в полицията, съветва Бъчварова

Нови специални правила ще въведе МВР, които ще регламентират как точно обикновените хора ще могат да помагат на полицията. В тях ще бъде заложена и рамка, спрямо която да се действа при забелязване на нелегални имигранти. Причината е в разгорещената ситуация около гражданските арести на бежанци от последните няколко дни. Това стана ясно от думите на вицепремиера и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова.
"В процес сме на изясняване на цялата картина около тях. Не искаме да обезкуражаваме всеки един добросъвестен гражданин, който иска да помага на органите на реда”, коментира тя пред Нова телевизия.
От думите на Бъчварова стана ясно, че тя не е против полицаите да получават помощ от редовите граждани, но това трябва да става предимно чрез подаване на сигнали към органите на реда, включително и към Гранична полиция, а не чрез арести.
Бъчварова обясни и че подобни действия крият рискове и за самите арестуващи, които не са професионалисти. "Човек не може да прецени дали тези хора са извършили престъпление, дали са въоръжени или не”, обясни тя.
Водещи
-
Диана Дамянова: Избори в следващите месеци са въпрос на политическо оцеляване за Радев
"Борисов и Пеевски са твърдо решени да не допуснат предсрочен вот", категорична е тя
18.08 | 18:00
-
Украйна спря петрола за Централна Европа
Това съобщ министърът на външните работи и външната търговия на Унгария Петер Сийярто в...
18.08 | 17:45
-
Бивш директор в Google с плашещо предупреждение за близкото ни бъдеще
Идва 15-годишна дистопия*, твърди Мо Гаудат
18.08 | 17:30
-
"Биг Брадър" се завръща на малкия екран през септември
15 съквартиранти влизат в риалитито на 21-и
18.08 | 17:15
Най-четени
-
Катастрофа с тирове на един от входовете за Пловдив затапи АМ "Тракия"
Задръстването е над 5 километра
18.08 | 10:30
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
-
След тежката катастрофа в София: Шофьорът на автобуса е в много тежко състояние
При инцидента един човек - лекар от Сирия, загина на място, а шестима души бяха ранени
18.08 | 15:20