МОН обяви резултатите от допълнителните дати на НВО след 7 клас 23.07 | 15:30
На 25 и 26 юли учениците ще могат да кандидатстват за прием в гимназиите
Министерството на образованието и науката публикува резултатите на учениците, явили се на допълнителните дати на Националното външно оценяване в края на седми клас.
Проверката става в системата на МОН с входящ номер и идентификационен код.
На 25 и 26 юли учениците ще могат да кандидатстват за прием в гимназиите, а класирането ще бъде обявено на 12 август.
От допълнителната възможност за явяване на втора дата се възползваха общо 15 седмокласници от осем области на страната. Част от учениците положиха и двата изпита, а други се явиха само на един.
За първи път през тази година със заповед на министъра на образованието и науката проф. Галин Цоков се предостави допълнителна възможност на ученици, които по уважителни причини не са успели да се явят на редовните изпити от националните външни оценявания, да го направят на втора дата, предаде БТА.
Водещи
-
Ценовият индекс на храните на борсите у нас расте и тази седмица
Това сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата
21.12 | 10:00
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45