Майката на Митко от Цалапица: Полицията не си върши работата 20.10 | 09:30
Димитър Малинов изчезна на 20 юли, а седмица по-късно беше открит мъртъв.

Близките на убития мъж настояват да бъде повдигнато обвинение на шефа на районното в Стамболийски Ангел Керпиев
Три месеца се навършват от убийството на 24-годишния Димитър Малинов от Цалапица. Близките на мъжа продължават с протестите. Те настояват мярката на двамата близнаци, задържани във връзка с убийството на Димитър, да бъде променена, а соченият за извършител Рангел Бизюрев да бъде открит, предава bTV.
Димитър Малинов изчезна на 20 юли, а седмица по-късно беше открит мъртъв.
Двамата близнаци Борислав и Валентин Динкови са в ареста с обвинение за помагачество на Рангел Бизюрев, който бяга в Германия след убийството на Димитър Малинов.
"В момента се водят само помагачи, а те са го закопали. Никой не е проверил. Каза ни се, че след побоя 30 минути Митко е бил жив. Те в 23,20 ч. тръгват да го извозват към полето да го заравят. Това е 15-16 минути, след като е бил пребит. Той може да е бил заровен жив. Адвокат Николова гледаше съдебно-медицинската експертиза. Аз нямах силите да гледам сина ми след 7 дни заровен. При тези жеги предполагам колко е било деформирано тялото, но ни казаха, че той не е имал външни наранявания", казва Атанаска Бакалова, майка на убития Димитър.
След убийството проверката на МВР установи съществени пропуски и нарушения в действията от страна на полицейските органи. Последваха три уволнения заради съществени пропуски по случая. Дисциплинарно отстранени са бившият директор на областната дирекция на МВР-Пловдив - старши комисар Васил Костадинови и началникът на районното управление в Стамболийски - главен инспектор Ангел Керпиев. Временно отстранен от длъжност е и инспектор Дамян Капов.
Водещи
-
Голяма част от българите не се интересуват от разхищението на храна, сочат данните от проучване на Европейската комисия
От Българската хранителна банка отчитат тенденция на нарастване на количествата спасена храна,...
21.10 | 17:59
-
Прокурорите: Нападението над магистрат е брутален удар срещу държавността
В официална позиция, разпространена след инцидента, организацията заявява, че случаят е...
21.10 | 17:40
-
Таксите в системата на образованието вече и в евро
Съгласно приетия от Народното събрание Закон за професионалното образование и обучение за...
21.10 | 17:20
-
България застарява: 1.5 милиона души са вече над 65 години
В края на 2024 година хората на 65 и повече навършени години са 1 544 245, или 24% от...
21.10 | 16:45
Най-четени
-
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкциониран за корупция по "Магнитски" политик да ги уведоми дали ще ги има
"Държавата не е детска игра с колички"
21.10 | 13:30
-
Онлайн аптеки в България започнаха да предлагат лекарства без рецепта и различни медицински изделия на изплащане
Услугата обикновено е достъпна за покупки на стойност над 100 лева
21.10 | 09:45