Майка уби едномесечното си бебе, а баща застреля сина си 08.06 | 14:20
На двамата им е повдигнато обвинени

Полицията е задържала 30-годишна жена от Долна баня, която е причинила смъртта на едномесечното си бебе, съобщават от пресцентъра на ОД на МВР-София. На 3 юни в 5:20 часа в полицията постъпил сигнал от филиала за спешна медицинска помощ в Костенец.
Медиците констатирали смъртта на едномесечно момиченце от Долна баня. Дежурна оперативна група извършила оглед на местопроизшествието и по случая било образувано досъдебно производство.
Извършената аутопсия показала, че смъртта на бебето е настъпила вследствие на фрактура на черепа и оток на мозъка. В хода на проведеното бързо разследване криминалисти от Районно управление "Полиция” - Костенец и ОД на МВР - София са разкрили, че извършител на тежкото криминално деяние е майката на детето.
На 30-годишната жена е повдигнато обвинение за извършено престъпление по чл. 124, ал. 1 във връзка с чл. 129, ал. 2 от Наказателния кодекс. С постановление на прокурор тя е задържана в следствен арест за срок от 72 часа.
В същото време полицаи са задържали и 61-годишен мъж от драгоманското село Неделище. Той е привлечен като обвиняем за убийството на сина си.
На 4 юни, в 18:45 часа, чрез тел. 112 в полицията в Сливница е постъпил сигнал за прострелян мъж в къща в драгоманското село Неделище. Пристигналият на място медицински екип установил смъртта на 20-годишния млад мъж.
При огледа на тялото, извършен от дежурен полицейски екип, е установена прострелна рана в областта на корема му, а в хода на предприетите действия е изяснено, че смъртоносният изстрел е произведен от 61-годишния Г.Х. с незаконно притежавана ловна пушка.
Извършителят на тежкото криминално престъпление е задържан и привлечен като обвиняем за престъпление по чл. 116 от Наказателния кодекс. На 6 юни му е наложена постоянна мярка "задържане под стража”. По случая е образувано досъдебно производство, работата по пълното му изясняване и документиране продължава.
Водещи
-
Илияна Йотова: И днес можем да се обединим около кауза
Каузата ни е модерна, сигурна и справедлива България, посочва вицепрезидентът в поздрав към...
22.09 | 15:00
-
"Мяра": При избори днес ГЕРБ-СДС получават 26,9%
Следващите три партии - ПП-ДБ, "Възраждане" и ДПС-НН - се движат в "пакет" под 14 на сто
22.09 | 14:00
Най-четени
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Проф. Боян Дуранкев: Не е нормална тази България!
Няма да честитя Независимостта, написа икономистът във Фейсбук
22.09 | 10:40
-
Гърция отказва да приеме хиляди мигранти от Германия
Гръцките острови са под постоянен натиск на нелегални мигранти
22.09 | 10:20