Месеците юли, август и септември са с най-голям брой загинали на пътя 16.08 | 10:15
Това твърди Владимир Тодоров от Асоциацията на пострадалите при катастрофи

Месеците юли, август и септември са с най-голям брой загинали на пътя. Това твърди Владимир Тодоров от Асоциацията на пострадалите при катастрофи.
Най-много катастрофи са регистрирани в дните петък и неделя, когато трафикът е изключително интензивен, добави той.
"През територията на България много румънски туристи пътуват транзитно за Гърция и, разбира се, българите, които почиват. Към това се добавя и тежкотоварния трафик, прибира се реколтата, зърното, има тежкотоварни камиони и като добавим това, че горещините допълнително влияят върху концентрацията и възприятията на водачите, те са и фактор за умора, за заспиване. Всички тези обстоятелства водят до увеличаване броя на катастрофите", каза Владимир Тодоров пред БНР.
Водещи
-
Опитните градинари препоръчват използването на амоняк за торене на пипер
Как се приготвя разтворът за поливане
07.07 | 11:15
-
Над 2200 пощи в страната ще обменят левове в евро безплатно през първите шест месеца след влизането ни в еврозоната
Безплатна обмяна в първите шест месеца
07.07 | 10:59
-
Заради европейска директива се очаква скок на горивата
За цените на горивата след влизане на еврото Бенчев заяви, че цената ще се изчислява така,...
07.07 | 10:30
-
Приемането на еврото навлиза в последната фаза
Приемане на еврото през следващата година
07.07 | 10:14
Най-четени
-
Горанов:Нито лев от 78-те милиарда лева валутни резерви на Българската народна банка няма да напусне балансовата сметка на институцията след влизането на България в еврозоната
Предупреждение за бюджетния дефицит
07.07 | 09:50
-
Предупредителни кодове за опасни жеги в цялата страна
В голяма част от България се очаква температурите да преминат 40 градуса
07.07 | 08:00
-
Затварят таверните на открито в Гърция от 12 до 17 часа
Затваряне на заведения и сериозни глоби
07.07 | 09:45
-
Приемането на еврото навлиза в последната фаза
Приемане на еврото през следващата година
07.07 | 10:14