Местан за митинга: Ще се чуе гласът на подкрепящите кабинета 15.11 | 13:19
ДПС призовава поддръжниците си да се включат активно

Целта е да се чуе гласът и на подкрепящите кабинета "Орешарски", на тези, които уважават вота на суверена, даден на 12 май. Така лидерът на ДПС Лютви Местан аргументира ролята на ДПС като съорганизатор на утрешния митинг, предаде БТА.
Той очаква силна подкрепа от членовете и симпатизантите на партията, без обаче да се ангажира колко приблизително хора може да осигури. Местан призна, че ръководството на ДПС е отправило призив за участие.
Правото на протест, по думите му, предполага и право на подкрепа за една или друга политика, едно или друго управление.
Лидерът на ДПС обаче е категоричен, че не на митинги ще се измерва тежестта на политическите формации.
"Животът на един кабинет не е въпрос колко души на протести изразяват негативно отношение или го подкрепят, а на парламентарни избори", посочи Местан.
Лидерът на ДПС подчерта, че за да няма сблъсъци, предвид съботното футболно дерби "Левски" – ЦСКА, проявата е обявена достатъчно рано. Очакванията са митингът да приключи около 13:30–14:00 часа, а шествието на агитките да започне след 15:00 часа.
Водещи
-
БСП - ОЛ няма да подкрепи предложението на Радев за референдум за еврото
Това обявиха от левицата
10.05 | 17:40
-
Германия затегна граничния контрол
Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия
10.05 | 17:20
-
Ицо Хазарта: Ние, българите, сме едно цяло
Евродепутатът коментира предложението на Радев за референдум за приемане на еврото
10.05 | 17:00
Най-четени
-
Бойко Борисов: Протегнатите ръце са по-силни от юмрука на Румен Радев (ВИДЕО)
НС по най-бързия начин трябва да отхвърли този референдум, подчерта лидерът на ГЕРБ
10.05 | 12:00
-
Доц. Цеков: Предложението на Радев за референдум за еврото е противоконституционно
Докторът по конституционно право обясни защо у нас не може да бъде проведен такъв референдум
10.05 | 11:00