Местан пита: каква е алтернативата на Пламен Орешарски? 28.06 | 13:15
Ако това е Цветанов и Борисов, това не е алтернатива, смята лидерът на ДПС

"Когато се появи алтернатива на Цветанов и Борисов, тогава може да се мисли и за избори, в това число и предсрочни."
Това коментира лидерът на ДПС Лютви Местан в кулоарите на парламента. Той уточни, че в момента основният политически въпрос е каква е алтернативата на Пламен Орешарски.
"Ако е Цветан Цветанов и Бойко Борисов, това не е алтернатива. Когато се появи алтернатива, тогава може да се мисли и за избори - в това число и за предсрочни. Но дотогава ние няма да обслужваме сценария на Цветанов за бърз реванш, за да може да избяга от своята политическа отговорност”, категоричен бе лидерът на ДПС.
По думите му големият дефицит на българската политика от 2009 г. насам е отсъствието на автентичен десен политически субект. Такова определение в 41-вото народно събрание можеше да се даде на Синята коалиция, но за съжаление тя беше представена с много малко народни представители, за да може да влияе решително.
Местан смята, че ГЕРБ уби дясното в българската политика, погълна дясното и то се претопи в ужасен квази десен политически субект в лицето на ГЕРБ.
"Цветанов като политик, като ценности е всичко друго, но не и дясно. Има нужда от автентичен нов десен политически субект. Едно е необходимостта от десен политически субект, съвсем друго е той да се случи и да бъде припознат като алтернатива", посочи лидерът на ДПС.
Местан заяви, че няма информация дали на Делян Пеевски му е отнет достъп до класифицирана информация за нивото, за което му беше необходим, за да е председател на ДАНС.
Водещи
-
ДАНС: Русия и нестабилните Балкани остават основна заплаха за сигурността на България
Това сочи Годишният доклад на Държавната агенция за 2024 г.
27.04 | 17:40
-
Доналд Тръмп - младши пристигна. Кой е той?
Какво не знаем за най-голеемия син на американския президент
27.04 | 17:20
-
Орбан: Военната психоза, обхванала Европа, е на път да приключи
Без Америка Украйна няма шанс, но Брюксел се придържа към безнадеждна стратегия за война,...
27.04 | 17:00
-
Тя ли е новата любов на Гришо?
Горещата мексиканска актриса Ейса Гонсалес целуна първата ни ракета след победата му в Мадрид
27.04 | 16:40
Най-четени
-
Екипи на пожарната отводняват къщи в Монтанско
84 л/кв. м се изляха снощи в с. Лехчево
27.04 | 12:23
-
Борис Бонев: ГЕРБ отстрани Стоян Братоев от поста в "Метрополитен"
Гангстери превземат общинско дружество с капитал от над 3 милиарда лева - така коментира той...
27.04 | 14:00
-
Георги Георгиев: Имотната мафия е по-силна, отколкото си мислих, но не е по-силна от държавата
Това са хора без всякакви скрупули, зад които обаче съвсем не стоят само изпълнители с...
27.04 | 15:00