Метрото ще работи до 1.00 часа заради Нощта на музеите в София 21.05 | 19:42
Трамваи, тролеи и автобуси също с удължено работно време на 21 май

Тази нощ метрото в столицата ще работи с удължено аботно време до 1.00 часа разади инициативата Европейска нощ на музеите. Това съобщиха от Центъра за градска мобилност.
"Метрополитен” ЕАД ще удължи работното време на метрото до 1.00 часа на 22 май с интервал на движение от 30 минути. Във връзка с провеждането на "Европейската нощ на музеите” на 21.05.2016 г. и на основание заповед на Столична община, ще се удължи работното време до 01.00 часа на 22.05.2016 г. и на нощните коли, работещи съответно по:
- трамвайни линии: 6, 10, 12, 18 и 20;
- тролейбусни линии: 1, 2, 4, 5 и 9;
- автобусни линии: 9, 11, 94, 102, 111, 280 и 310.
Съобщението на Центъра за градска мобилност определено ще зарадва и всички ценители на изкуството, които пожелаят да посетят в съботната вечер и тези галерии и арт пространства, които не се намират в идеалния център на София.
В тази връзка напомняме, че в "Европейската нощ на музеите” на 21 май т.г. ще се включи и Галерия "Индустриална 11”, която е ситуирана в обширното пространство на бившите халета на Хладилния завод и е известна с това, че дава шанс за изява на най-младото поколение в изкуството.
Специално за Нощта на музеите самостоятелната изложба на художника Вито Валентинов "Съзнателно възпроизвеждане”/"Conscious Recollection”/ в галерийното пространство на "Индустриална 11” ще посреща посетители от 20:30 до 00:00 часа, а в събитието ще се включат и диджеите Cyberian и 1000 names.
В новия си проект "Съзнателно възпроизвеждане" Вито Валентинов търси връзки между урбанистични модели, устройства за съхранение и човешкия мозък. Вито изследва паметта като динамична система от процеси. Той разглежда нейните характеристики като запомняне, съхранение, възпроизвеждане и забравяне. Авторът говори символично за процесите в човешката памет, изграждайки архитектурни конструкции, чиито градивен модул са стотици компютърни елементи, съхраняващи разнородна информация.
Водещи
-
Инвеститори от САЩ преговарят с българските власти за разширяване на ПГХ "Чирен"
Ройтерс се позовава на информация от "петима души, запознати с проблема", без да ги назовава...
05.08 | 21:00
-
„Каменен” хороскоп: Изумрудът носи любов, хармонията и изобилие
Витеза кого е подходящ и с кои други камъни може да се съчетаае
05.08 | 20:45
-
Почина бившият румънски президент Йон Илиеску
05.08 | 20:15
Най-четени
-
Над Западна България и днес ще вали, утре също ще бъде дъждовно
След 2 часа лятото леко ще започне да се връща в София. Следобед отново обаче ще завали.
05.08 | 10:45
-
27 г. от смъртта на Тодор Живков
Стилизиран венец с цветовете на руското знаме е положен на гроба на диктатора Тодор Живков
05.08 | 09:00
-
6000 лева излезе пoчивкатa нa семейство за една седмица на море
Πo дyмитe нa Cпacoв, cлyчaйнo или нe, cĸoĸът нa цeнитe в xoтeлитe y нac (пoчти) cъвпaднa c...
05.08 | 12:15