Министерството на вътрешните работи ще закупи 13 400 бодикамери 15.07 | 16:50
Европейски опит

Министерството на вътрешните работи ще закупи 13 400 бодикамери, които ще бъдат разпределени между всички униформени служители с полицейски правомощия в България. Договорът с американската компания Motorola Solutions беше подписан днес в присъствието на министър Даниел Митов, временно изпълняващия длъжността посланик на САЩ в България Мартин Макдауъл и търговския аташе Хана Каменецки.
Модерното оборудване ще осигури повече прозрачност при полицейските действия и ще повиши оперативната ефективност на служителите. Бодикамерите ще гарантират сигурността както на гражданите, така и на полицаите при изпълнение на задълженията им, особено при критични ситуации и инциденти.
Национално внедряване на технологията
Новите бодикамери ще бъдат внедрени в цялата страна като част от стратегията за дигитализация и модернизиране на полицейската работа. Те ще подобрят начина, по който служителите взаимодействат с командния състав и обществото, като осигурят надеждни записи на критични събития.
"Тези нови бодикамери са ключов елемент в нашата стратегия за дигитализация, за да модернизираме полицейската работа и да подобрим начина, по който защитаваме и служим на нашите общности", заяви представител на МВР.
Технически възможности
Бодикамерите от модел V500 ще бъдат интегрирани със софтуера VideoManager за управление на доказателства от Motorola Solutions. Системата ще позволи на полицаите да качват, съхраняват сигурно и управляват видеозаписи като част от ежедневната си работа.
Според представители на компанията, оборудването е специално разработено за работа в предизвикателни условия, като позволява на служителите да се фокусират върху ситуацията, докато технологията документира събитията.
Европейски опит
България се присъединява към други европейски държави, които вече използват технологията на Motorola Solutions. Сред тях са Франция, Литва, няколко германски провинции, както и служби за обществена безопасност в Обединеното кралство, Белгия и Румъния.
Интегрирането на живи видеозаписи и сигурно управление на доказателства е част от растящата тенденция в европейската полицейска работа към повече технологична подкрепа и обществена прозрачност.
Водещи
-
ООН прогнозира: 3,5 милиона души ще има в България през 2100 г.
Според доклада Китай, Германия, Япония и Русия вече са достигнали своя пик, а населението им...
13.08 | 21:00
-
Зеленски: Украйна и лидерите от ЕС се споразумяха с Тръмп за пет ключови принципа
Украинският държавен глава разкри подробности от срещата между европейските лидери и Тръмп в...
13.08 | 20:45
-
Прокуратурата и МРРБ проверяват сигнал за допълнителни възнаграждения в АПИ
Той е подаден през юни
13.08 | 20:30
-
Извънредни мерки по контрол на трафика в Гърция
Регулирано е движението на входовете и изходите на големите градове, където трафикът е много...
13.08 | 20:15
Най-четени
-
След 33 дни ваканция депутатите ще получат увеличени заплати
С допълнителните плащания, произтичащи от трудовия стаж на държавния глава Румен Радев, сумата...
13.08 | 11:30
-
Трима от „Наглите” изчезнаха мистериозно, издирват ги
Прокопи Прокопиев - Културиста, Ивайло Евтимов - Йожи и Даниел Димитров - Релето са в...
13.08 | 13:45
-
Близо 50% от българите и 69% от бизнеса подкрепят въвеждането на еврото
Това сочат резултатиете от проучване на "Алфа рисърч"
13.08 | 16:59