Младите хора – все по-малко материалисти? 26.05 | 21:22
Абитуриентите са щастливи, че успяват да завършат, но дали се питат: "Какво всъщност предстои?"
Абитуриентските балове приключиха. Кой успял да завърши – успял. За младите обаче дали е важно какво предстои, или за тях денят е само кич, модерни дрешки, помпозни прически и лъскави коли?
iNews попита "Какво искате за бала си?"
Най-много от завършващите смятат, че денят е важен заради самия ден. Те не се интересуват от абитуриентските "екстри", ами най-хубавото е, че са с класа си, с приятелите, с които са делили чинове 5 години заедно. 51,5% са отговорили, че е важен купонът, а останалото няма значение.
Голям процент от читателите са се надявали все пак да успеят да завършат. Дали заради лоши оценки, дали заради поведение, но явно е имало и такива, за които завършването на средното образование е било под въпрос. 13,2% са се надявали да успеят да завършат.
За беда на абитуриентите евроизборите съвпаднаха с баловете. Много зрелостници се притесняваха, че това може да им попречи на празника, но за щастие опасенията им не се сбъднаха. България изпрати своите 17 евродепутати в Брюксел, а родните дванадесетокласници поеха по своя път в живота успешно. 11,9% от абитуриентите са се притеснявали, че вотът може да попречи на забавлението им.
И все пак не са малко и тези млади хора, които са наблегнали на лукса, новото, на екстравагантността. 7,3% от девойките явно са се сдобили с нови нокти и малко-по голям размер на сутиена. 4,3% са искали да впечатлят с кола и са поискали да бъдат закарани с лимузина. А някои момичета хич не си поплюват и здраво бъркат в джоба на мама и тате. 4,3% от абитуриентките са поискали тоалетът им явно да е с етикета с цената на гърба, а роклите им да струват поне 10 хиляди лева.
Не са малко и тези, които са предпочели да си останат вкъщи. 6,8% са отговорили, че няма да ходят на бала си.
Водещи
-
Радослав Бимбалов: Влизаме в период на социнизъм
В България не се случи истинско прочистване на обществото от натрупаните преди 1989 г. нрави,...
09.11 | 18:00
-
Чужденци, нарушили пътните правила, ще плащат глобите си преди да напуснат Гърция
С нова цифрова система, която е свързана с митницата, ще се проверяват всички автомобили,...
09.11 | 17:40
-
Костадинов: Това правителство е обречено
Въпрос на време е да падне на фона на икономически сътресения, каза лидерът на "Възраждане"
09.11 | 17:00
Най-четени
-
Преди самоубийството: Тодор Славков разпределил имането си
Малък Тошко превел милиони от тайни сметки и прехвърлил баровските си имоти, ето на кого
09.11 | 16:00
-
Костадин Ангелов: Решението за особен управител гарантира сигурността на доставките на горива
Той коментира, че не е изненадан от атака на опозицията по темата и ги определи като „по-скоро...
09.11 | 11:40
-
Край на приказката! Росен Плевнелиев и Деси Банова разделени?
Преди няколко дни бившата манекенка си събрала багажа и напуснала семейното жилище заедн с...
09.11 | 12:20
-
Шефът на Американска търговска камара: Този бюджет ще бъде голям удар върху бизнеса
Особеният управител съгласуван ли е със собственика и със САЩ, коментира Иван Михайлов
09.11 | 14:30