Може ли COVID-19 да отключи Паркинсонова болест 28.11 | 11:15
Темата коментира проф. доктор Иван Миланов

Учени от Бразилия излязоха с предположение, че коронавирусът може да предизвика появата на заболявания като Паркинсон. Темата в ефира на "Събуди се” коментира проф. доктор Иван Миланов, председател на Българското дружество по неврология и директор на болница "Св. Наум”.
"Няма данни пандемията да е отключила неврологични заболявания на този етап. Коронавирусът е едно вирусно заболяване, което протича близко до грипа. Пациентите с хронично заболяване са застрашени от всякакви вирусни пневмонии и простудни заболявания. Затова тяхното лечение е добре да бъде контролирано”, заяви проф. Миланов.
Специалистът беше категоричен, че на този етап няма данни хора, преболедували коронавируса, да развиват Паркинсонова болест. Миланов обясни, че не съществува връзка между неврологичните болести и COVID-19.
Водещи
-
МВР ще уведомява за изтичане на лична карта, паспорт и шофьорска книжа
Ще се обаждат и ще пращат имейли, предвижда проект за постановление на Министерски съвет
17.10 | 17:30
-
Чакат ни 57 смъртоносно горещи дни до края на века
Това е еквивалентно на близо два допълнителни месеца екстремни горещини
17.10 | 17:15
Най-четени
-
Какъв църковен празник отбелязваме на 17 октомври?
Не давайте пари назаем днес и още народни поверия за деня
17.10 | 09:15
-
Захлаждане и валжи в цялата страна
Максималните температури ще бъдат предимно между 13° и 18°, в София – около 13°
17.10 | 09:00