НАП почука на вратата на БХК - данъчните проверяват финансирането му 08.01 | 16:35
От НПО-то подозират, че зад сигнала стои ВМРО

Данъчните погнаха Българския хелзинкски комитет, информираха от самата правозащитна организация.
За инспекцията потвърдиха пред iNews и от данъчното ведомство. От там отказаха да коментират кой е подателят на сигнала, тъй като анонимността му се пази от закона.
От БХК подозират обаче, че зад това стои ВМРО – БНД, които миналата година предупредиха, че могат да предприемат подобни действия, тъй като от комитета били национални предатели и имали съмнителни донори.
Враждата между националистите и организацията стартира, след като правозащитниците подадоха сигнал до държавното обвинение срещу зам.-шефа на партията Ангел Джамбазки. Вследствие на това срещу войводата беше образувано досъдебно производство за насаждане на расова омраза.
Пред iNews шефът на БХК Красимир Кънев обясни, че само подозират, че зад сигнала стои ВМРО. Той информира, че данъчните ще проверяват договорите им за донорство, какви средства са влизали в организацията, какви пари е изплащала тя, както и командировките на служителите й.
Това е първата инспекция, на която ще бъде подложен Хелзинкския комитет, от създаването му през 1992 година.
Кънев коментира, че ако наистина зад сигнала стои политическа партия, това означава, че в страната ни се прилагали методите на руския президент Владимир Путин, който се саморазправя с неправителствените организации в страната.
Водещи
-
До 25 години жертвите на антибиотична резистентност ще са 10 млн.
Това заяви инфекционистът д-р Трифон Вълков, цитирайки СЗО
03.05 | 10:20
-
Минерали срещу сигурност: Какво пише в споразумението между САЩ и Украйна
Киев се надява сделката да гарантира дългосрочна подкрепа за отбраната срещу Москва
03.05 | 10:00
-
Нови два златни медала от Европейското по таекуондо за България
Така общият брой на отличията ни след първите три дни е 24 (5 златни, 6 сребърни и 13 бронзови)
03.05 | 09:40
Най-четени
-
Слънчева и топла събота в цялата страна
Максималните температури ще бъдат от 22°С до 25°C
03.05 | 09:00
-
Светлин Тачев: Завръща се битката Борисов - Радев
Тя временно беше приключила или беше оставена на пауза, смята социологът
02.05 | 12:00