Надзирателите в затворите канят Цачева да протестира с тях 20.02 | 12:34
От синдиката им очакват тя да покаже съпричастност към служителите си

Синдикат на служителите в затворите в България покани правосъдния министър Цецка Цачева на протеста на служителите на ГД "Изпълнение на наказанията" и ГД "Охрана", който ще се проведе в събота. Поканата към нея е изпратена тази сутрин от председателя на УС на Синдикат на служителите в затворите в България (ССЗБ) Христо Илков.
В писмото от името на УС на Синдикат на служителите в затворите в България Илков приканва Цачева да покаже на практика с присъствието си и действията си, че защитава законните интереси на подопечните й служители и дирекции, като правосъден министър изповядва веруюто, че "закона стои над всичко" и да се включи в протеста на 24 февруари от 13:00 часа пред Министерство на правосъдието.
"Тъй като измина дълъг период от време на обещания към служителите на ГД "Изпълнение на наказанията", на ГД "Охрана" и обществото имаме нужда да разберем, какви конкретни мерки са предприети от правителството и администрацията на Министерство на правосъдието за решаването на проблемите и овладяване на създалото се социалното напрежение и недоволство в системата.", се казва в писмото на синдиката. "На протеста ще имате възможност да чуете без посредници мнението и притесненията на стотиците заинтересовани служители, както и ще можете от първо лице да усетите енергията и недоволството на протестиращите.
Очаква се да присъстват около 2000 служители на ГД "Изпълнение на наказанията" и на ГД "Охрана", членове на техните семейства, общественици и медии.", се казва още в официално разпространеното писмо до Цецка Цачева от Синдикат на служителите в затворите в България. В него от синдиката декларират политическа безпристрастност и необвързаност с политическите партии в България. В заключение от ССЗБ обръщат внимание, че зад всеки протест стоят неразрешени проблеми, а действията на организацията "не са основание и мотив да подсилват притесненията на министър–председателя г-н Бойко Борисов "да не изложим страната пред чужденците".
Водещи
-
ВАС обяви нищожност на разпоредби от наредбата да оценяване на резултатите от зрелостните изпити в 12 клас
Става дума за разпоредби от Наредба № 11 от 1 септември 2016 година за оценяване на...
28.03 | 17:40
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Бил Гейтс: Хората няма да бъдат нужни „за повечето неща“ в рамките на следващите десет години
Гейтс определи тази визия за новата ера като „безплатен интелект“, в разговор миналия месец с...
28.03 | 17:00
-
Цените на плодовете и зеленчуците ще падат след средата на април
Млякото поскъпна със 17% за година
28.03 | 16:30
Най-четени
-
Тонът между лидера на ГЕРБ Бойко Борисов и лидера на „ДПС-Ново начало” се изостри
След като вчера групата на Доган заплаши, че ще мисли дали да оттегли подкрепата си за...
28.03 | 16:45
-
Правителството залага 3 милиарда лева за капиталови разходи в инфраструктурни проекти
Други важни инфраструктурни проекти
28.03 | 11:59
-
Баба Марта показа нрава си и посипа със сняг някои части на страната
Нищо, че вече е пролет
28.03 | 15:45
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар пред медиите по актуални теми
Той уточни, че има разлика между "Булгаргаз" и "Булгартрансграз".
28.03 | 10:45