Над половин милион души тръгват на път за Великден 15.04 | 21:30
Над 100 000 чужденци се очаква да дойдат у нас за празниците

Остават броени дни до старта на "великото преселение на народите". В навечерието на Велики четвъртък и през деня на Разпети петък се очаква орди от пътуващи да тръгнат по пътищата на страната. По данни на Института за анализи и оценки в туризма над 510 000 души ще пътуват за великденските празници, пише "24 часа".
510 000 души се очаква да пътуват за великденските празници. Това сочи прогноза на Института за анализи и оценки в туризма, пише "24 часа".
Българите, които ще тръгнат на път наброяват 310 000 души като 280 000 от тях ще обикалят из страната, а 110 000 ще отидат в чужбина.
Към 120 000 чужди граждани се очаква да дойдат у нас за великденските празници.
Най-предпочитаната дестинация за българите си остава Гърция. Поради тази причина пътя за южната ни съседка ще бъде и най-натоварен, както й движението на ГКПП-Кулата. Около 75 000 българи ще отпразнуват Великден в Гърция, сочат данните на института.
Очаква се обаче около 56 000 гърци да дойдат у нас за празниците, което ще направи натоварването по пътя двойно. Броят на румънците, които ще пристигнат за празничните дни в България няма да е много по-малък. Същото важи за сърбите и македонците
По летищата също ще бъде натоварени, тъй като много наши сънародници ще изкарат празниците в Германия, Испания и Великобритания, понеже тази година католическия и православния Великден се засичат и се падат на една и съща дата.
От МВР обещаха, че ще създадат добра организация на движението, така че да не се получават тапи по пътищата. Катаджиите ще дежурят усилено в дните и часовете, когато се очаква да има най-голям трафик по пътните артерии.
Полицаите увериха, че зачестилите ремонти в столицата няма да попречат на гражданите да се придвижат нормално и посъветваха шофьорите да тръгват по-рано, за да не се получават задръствания и да използват светлата част на денонощието.
Водещи
-
НАП съобщиха, че само за периода между 3-17 юни някои стоки, например млечните продукти, са поскъпнали с между 5 и 25%. 2
Цената в магазина зависи и от качество и други фактори.
20.06 | 11:00
-
Даниел Митов обяви какъв е планът на МВР за въвеждането на еврото у нас по време на Национална дискусия
Той включва съвкупност от дейности за защита на финансовата система и обществото в периода на...
20.06 | 10:45
-
Ремонти започват от днес в отсечки на автомагистрала "Тракия" в посока София
Вероятно отпускарският сезон започна, защото движението по автомагистрала "Тракия" е...
20.06 | 10:30
-
Само за първите пет месеца на годината са издадени общо 24 000 разрешения за работа в България на чужденци
Това каза за Българското национално радио Атанаска Тодорова, главен експерт "Пазар на труда,...
20.06 | 10:15
Най-четени
-
По вариант 2 ще работят седмокласниците на националното външно оценяване по математика днес
Изпитът ще започне в 9.00 часа в 1675 училища в страната.
20.06 | 09:15
-
Забранява се пускането на пазара на електронни цигари за еднократна употреба
Текстът беше приет на второ четене със 133 гласа "за", 30 "против" и 8 "въздържал се".
20.06 | 09:45
-
Започва захлаждане, на места - дъжд и гръмотевици
Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°C, по-хладно ще бъде в Североизточна България...
20.06 | 09:00