Наземният транспорт се връща по улиците след шестдневна блокада 19.05 | 17:59
Изтощителна транспортна криза

Наземният градски транспорт в София ще заработи отново от вторник, 20 май. Това потвърди Георги Панайотов, председател на КТ "Подкрепа" в Столичния електротранспорт, след шестдневна транспортна стачка в столицата.
"От синдиката ще продължим да отстояваме по-високи възнаграждения за служителите в сектора", заяви Панайотов, предаде bTV.
Автобуси, тролейбуси и трамваи ще напуснат депата и гаражите рано сутринта във вторник, като по този начин ще се сложи край на транспортната криза, която започна на 14 май. През изминалите дни единствено метрото работеше, макар и с повишена натовареност, осигурявайки допълнителни влакове и намален интервал между тях.
Изтощителна транспортна криза
Стачката на транспортните работници в София продължи шест дни, като причини сериозни затруднения за столичани и гостите на града. Служителите първоначално искаха увеличение на заплатите с 400 лева, след което намалиха исканията си до 300 лева.
От своя страна, Столична община с кмета Васил Терзиев предлагаше поетапно увеличение на заплатите, като последното предложение беше за 180 лева. До момента не е ясно дали е постигнато конкретно споразумение по исканията на транспортните работници.
Перспективи за преговори
Кметът Васил Терзиев беше насрочил среща със синдикатите за понеделник, като условие за провеждането ѝ беше именно възстановяването на транспорта. "Не можем да допускаме софиянци да стават заложници на нашите разговори", заяви по-рано Терзиев.
Очаква се допълнителна информация за постигнатите договорености и дългосрочните решения за подобряване на условията на труд в градския транспорт в следващите дни.
Водещи
-
Васил Велев: Китай, Русия и Индия диктуват нов ред, а Европа и България са от грешната страна
Влизането ни в еврозоната ще бъде съпроводено с реализиран свръхдефицит, твърди икономистът и...
07.09 | 18:00
-
Натали Трифонова се подготвя за раждането
Хубавата синоптичка навлиза в деветия месец от бременността си
07.09 | 17:40
-
Пътят София-Русе е блокиран от недоволни заради водната криза в Плевенско
В Плевен и днес се провеждат протести
07.09 | 17:20
-
Денков: Ще е глупост, ако до месец, два опозицията представи кандидата си за президент
При нови парламентарни избори резултатът ще се промени, смята бившият премиер
07.09 | 17:00
Най-четени
-
Плевенчани пак на протест срещу безводието
В следобедните часове те отново ще блокират движението по главния път София – Русе при село...
07.09 | 10:00
-
Заместник-генерален секретар на НАТО е на посещение у нас
Радмила Шекеринска ще държи реч пред Атлантическия клуб
07.09 | 10:00
-
Близо 70 огнеборци се борят с пожара в Рила
07.09 | 11:20
-
Всеки трети българин старада от "ваканционен синдром"
завръщайки се на работа и към обичайния си ритъм на живот, се изпитва стрес
07.09 | 11:40