Най-високата сметка за ток е... 04.04 | 12:33
Софийско семейство получи рекордна сметка за март

Семейство от столичния квартал "Модерно предградие" е преживяло шок, след като електромерът показал, че само за половин месец са изразходили ток за близо 40 хил. лева.
Още в края на миналата година семейство Стоеви установили, че електромерът им отчита все повече ток, независимо че потреблението не било променено.
Шокът обаче дошъл през март, когато според показанията на уреда, само за 15 дни са изразходвали около 200 хиляди киловатчаса електроенергия.
"Ако трябваше да ги плащам тези 40 хиляди лева, и апартаментът да си продам - нямаше да стигне. Трябваше да живея или на палатка, или да съм поредният запален на улицата", коментира Теменужка Стоева пред БНТ.
Семейството веднага позвънило в електроразпределителното дружество ЧЕЗ и пристигнал техник, който установил, че електромерът е развален.
Техникът сменил електромера и издал протокол, според който устройството неправилно е отчело 200 хиляди киловатчаса. Семейството е подало жалба до ЧЕЗ с настояване да му бъдат коригирани сметките от последните три месеца, но от дружеството отказали.
"Аз няма да се предам. Ще напиша възражение за корекция на старите ми сметки, които са завишени и, ако не се стигне до истината, ще се обърна до омбудсмана, а в краен случай ще заведа и дело", посочи Теменужка Стоева.
Водещи
-
Симеон Дянков: България може да спечели от търговската война
Бъдещето на българската икономика
08.04 | 11:15
-
Държавата отпуска 2 милиона лева на производителите на картофи
Размер на подпомагането
08.04 | 10:59
-
Яйца и българско агнешко - колко ще ни струва великденската трапеза
Провокиран да коментира новините от Гърция, Иванов изтъкна, че не можем да уеднаквяваме...
08.04 | 10:45
-
Тръмп изрази своето недоволство от руските бомбардировки
"Имаме срещи с Русия, имаме срещи с Украйна и изглежда, че позициите малко се сближават, но не...
08.04 | 10:30
Най-четени
-
Василев:Строежът на "Хемус" между Велико Търново и Варна може да се забави заради липсващ ОВОС
Политическа обстановка
08.04 | 08:40
-
Древно поверие: Слънцето и Луната се срещат днес
Последна седмица преди Страстната седмица
08.04 | 09:15
-
Димитър Маргаритов би приел да е служебен премиер, ако се наложи
Изслушването на кандидатите за национален омбудсман в парламентарната комисия за прякото...
08.04 | 09:59
-
Атанасов: Ще има основание за вот на недоверие, правителството още не е показало защо трябва да го искаме
Той беше категоричен, че върху случая има политически чадър. „Очевидно е, че е от...
08.04 | 09:29