Нападнаха Ахмед Доган 19.01 | 12:22
Това се случи по време на националната конференция на ДПС

Нападнаха Ахмед Доган. Това се случи по време на VIII-а Национална конференция на ДПС в НДК.
Той бе нападнат от човек с пистолет. Такова нещо не се е случвало в България - по време на конференция на партия - да бъде направен опит за атентат срещу лидер на партия.
Ахмед Доган четеше своя доклад, докато мъж с пистолет го нападна. Нападателят се появи от нищото и застана до лидера на ДПС с пистолет в ръка, като започна да го бута.
След това Доган успя да реагира и също да го бутне.
Оттам гостите на конференцията - над 20 души, повалиха на земята нападателя и започнаха да го ритат. Пистолетът на нападателя остана на мястото на подиума, където падна, до пристигането на компетентните органи.
Лютви Местан съобщи, че лидерът на партията не е ранен. "Бъдете спокойни". Започнаха скандирания "ДПС" в залата, след като Местан съобщи новината.
Към 12.45 часа зам.-председателята на ДПС Лютви Местан отново застана на трибунката, за да съобщи, че Доган е добре.
"Г-н Доган е добре. Потвърдено е и от медицинския преглед". Това обяви още Лютви Местан 20 минути след случката. Местан съобщи, че на лидера на ДПС е направен преглед и той е добре.
"Напълно е възможно конференцията да продължи още сега. Ще продължим точно в 15.00 часа", обяви още Местан.
При съобщението, че Ахмед Доган е добре след медицинския преглед, цялата зала започна да ръкопляска.
След приемането на дневния ред и избора на работни комисии, на конференцията се слушаше доклада на председателя на ДПС Ахмед Доган. Докладът се очакваше с голям интерес, още повече предвид слуха от последната седмица, че Доган ще се оттегли от лидерския пост.
Заседанието откри Юнал Лютфи. Сред гостите са президентът на Либералния интернационал Ханс ван Баален, председателят на партията на европейските либерали Греъм Уотсън, главният мюфтия Мустафа Хаджи, представители на изселнически организации, на БСП и на КНСБ.
Водещи
-
Пети протест във Варна в подкрепа на кмета Благомир Коцев
Събралите се издигнаха плакати "Свобода за Благо", "Днес е Благо, утре си ти", "Защо пускате...
23.07 | 21:01
-
Вот на недоверие - най-рано през септември
От ПП-ДБ ще търсят ясна тема и широка подкрепа, за да не се окаже, че вотът само засилва...
23.07 | 21:00
-
Ново проучване: Пандемията е ускорила стареенето на мозъците ни
Хора, които не са боледували от COVID-19, също са засегнати
23.07 | 20:45
-
Задържаха пътен полицай от Пловдив заради поискан подкуп
Образувано е досъдебно производство
23.07 | 20:30
Най-четени
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59
-
България иска заем до 3 млрд. евро за укрепване на евроотбраната
Исканата финансова помощ е с минимален праг в размер на 2 745 700 000 евро и максимален праг...
23.07 | 15:10