На Капитан Андреево хванаха 21 830 контрабандни хапчета 11.02 | 14:48
Те са открити в колата на 52-годишен сириец

Внушително количество контрабандни лекарства откриха митническите служители на Капитан Андреево в излизащ от страната лек автомобил "Мазда" с австрийска регистрация. За това съобщават от Агенция "Митници".
По метода на анализ на риска колата е селектирана за щателна митническа проверка, при която в личния багаж на шофьора са открити 21 830 хапчета. От тях 1038 блистера са лекарство за лечение на епилепсия и афективни психози, 835 блистера лекарство за лечение на Паркинсон и 310 блистера антидепресанти.
Според медицински специалисти, откритият антидепресант не трябва да се използва при деца и юноши под 18-годишна възраст, тъй като съществува повишен риск от странични ефекти, като например опит за самоубийство, мисли за самоубийство и враждебност.
Шофьорът, 52-годишен австрийски гражданин от сирийски произход, не е представил никакви документи за пренасяната стока, която е иззета.
Съставен акт за митническо нарушение, а на извършителя ще бъде наложена глоба в размер на 3000 лева.
Водещи
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00
-
Стотици обекти ще работят до късно и безплатно тази вечер в Нощта на музеите
Вижте програмата в София, Варна и Бургас
17.05 | 09:45
Най-четени
-
Още дъжд и вятър днес
Максималните температури ще бъдат между 15° и 17°C в цялата страна
17.05 | 09:00
-
София без наземен градски транспорт и през уикенда
Метрото ще рабти по празнично разписание
17.05 | 09:15
-
Стотици обекти ще работят до късно и безплатно тази вечер в Нощта на музеите
Вижте програмата в София, Варна и Бургас
17.05 | 09:45