На 13 юли багерите се връщат за още ромски къщи в Гърмен 29.06 | 20:52
ДНСК е разпоредила още преди 4 години да се премахнат 124 сгради в гетото

Булдозерите ще се върдат в ромската махала в Гърмен на 13 юли за следващото събаряне на незаконни къщи в ромския квартал "Кремиковци”. Днес багерите сринаха със земята 4 къщи на ромски семейства в гетото на Гърмен. Една от циганските къщи бе съборена доброволно от обитателите й.
Предстои Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) да посочи кои ще са следващите четири сгради в циганската махала, които ще бъдат премахнати, съобщиха от пресцентъра на дирекцията.
Още през 2011 г. ДНСК е издала заповеди за премахване на 124 незаконни постройки. Строителният контрол напомня, че по закон на нарушителите се дава възможност да премахнат сградите си сами и ако не го направят в срок, държавата ще наеме фирма, която да си събори.
От дирекцията припомнят, че са връчили покани за доброволно изпълнение по всички влезли в сила заповеди за премахване от преди 4 години. За 89 от сградите срокът за доброволно изпълнение е изтекъл.
Междувременно от проверените досега 63 жилищни постройки без разрешително, досега не е премахната нито една. Вместо това при 8 от къщите са вдигнати допълнителни етажи или на тяхно място са построени нови незаконни къщи. Процедурите по тях ще започнат наново.
В останалите ромски къщи в кв. "Кремиковци” ДНСК провежда огледи, определя ориентировъчна стойност на премахването и избира изпълнител по събарянето, след което ще им насрочи и дати за премахване на сградите.
Водещи
-
Инвеститори от САЩ преговарят с българските власти за разширяване на ПГХ "Чирен"
Ройтерс се позовава на информация от "петима души, запознати с проблема", без да ги назовава...
05.08 | 21:00
-
„Каменен” хороскоп: Изумрудът носи любов, хармонията и изобилие
Витеза кого е подходящ и с кои други камъни може да се съчетаае
05.08 | 20:45
-
Почина бившият румънски президент Йон Илиеску
05.08 | 20:15
Най-четени
-
Над Западна България и днес ще вали, утре също ще бъде дъждовно
След 2 часа лятото леко ще започне да се връща в София. Следобед отново обаче ще завали.
05.08 | 10:45
-
27 г. от смъртта на Тодор Живков
Стилизиран венец с цветовете на руското знаме е положен на гроба на диктатора Тодор Живков
05.08 | 09:00
-
6000 лева излезе пoчивкатa нa семейство за една седмица на море
Πo дyмитe нa Cпacoв, cлyчaйнo или нe, cĸoĸът нa цeнитe в xoтeлитe y нac (пoчти) cъвпaднa c...
05.08 | 12:15