Нивата на реките скачат опасно заради дъждовете 09.11 | 16:20
Очакват се значителни повишения на водоемите в Южна България

Очакват се повишения на нивата на реките в Южна България, в резултат на прогнозираните количества валежи от дъжд, като по-съществени са възможни в:
Източнобеломорски басейн:
- р. Марица – горно и долно течение и съответните й притоци, реките Крива река, Яденица, Чепинска, Тополница, Луда Яна, Стара река (Пещерска), Въча, Пясъчник, Първенецка, Чепеларска, Бисерска и Лозенска);
- р. Арда - горно течение и съответните притоци (реките Бориковска, Черешовска, Есенишка, Текирска, Елховска, Черна, Върбица);
- р. Бяла;
Източнобеломорски басейн
- р. Доспат;
- р. Места – целия басейн;
- р. Струма – средно и долно течение (притоците й реките Сушицка, Цапаревска, Лебница, Санданска Бистрица, Струмешница, Мелнишка, Пиринска Бистрица).
В останалата част от страната речните нива ще продължат да се понижават или ще се задържат. За щастие през изминалото денонощие речните нива в страната са продължили да се понижават или са останали непроменени, сочат данни и прогнози на НИМХ.
Незначителни повишения са регистрирани при измервателни пунктове в поречията Тунджа и Марица, съобщиха от пресцентъра на Министерство на околната среда и водите.
Протичащите водни количества в по-голямата част на Дунавски и Източнобеломорски басейни са над средно многогодишните стойности, а в Черноморски и Западнобеломорски басейни са под и около тях.
Последните порои "потопиха" Бургаско и Хасковско под вода. Пороят в Бургас и този път взе жертва – 38-годишната Валентина, майка на две деца, бе "погълната" от водната стихия.
Водещи
-
Повече от 2200 души са загинали при земетресението с магнитуд 6, което разтърси Източен Афганистан през изминалия уикенд
Фитрат подчерта, че „спасителните операции все още продължават“.
04.09 | 17:59
-
Почина работникът от трудовата злополука в завод "Арсенал"
Мъжът е бил с тежка травма в коремната област след инцидента в оръжейния завод в Казанлък
04.09 | 17:40
-
Радев за случая със самолета на Фон дер Лайен: Това е измислен скандал
По думите му няма постъпила официална информация за смущения от стотиците прелитащи самолети...
04.09 | 17:20
-
Депутатите отхвърлиха ветото на президента върху промените в Закона за държавните имоти
Според Радев с този ход кабинетът търси начин да бъде запълнен дефицитът в бюджета.
04.09 | 16:30
Най-четени
-
Първи интимности в „Ергенът: Любов в рая“ – неочаквана двойка си позволи повече
Още на третия ден от най-горещото риалити „Ергенът: Любов в рая“ зрителите станаха свидетели...
04.09 | 11:30
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Метрото в столицата ще работи до по-късно тази вечер
Последната мотриса на метрото ще пътува 30 минути след полунощ.
04.09 | 14:30
-
Започна ремонтът на пътя I-3 Бяла - Ботевград в участъка
Днес преминаването през пътния участък ще е спряно до 17:00 часа. Обходят маршрут е през...
04.09 | 12:15