Николай Младенов притеснен 21.02 | 13:19
"И никога, никога, никога лявата олигархия не трябва да управлява тази страна"

"Бих искал да Ви обърна внимание, г-жо председател, че съм сериозно притеснен от това, което се случва". С тези думи започна министърът на външните работи Николай Младенов, който взе думата по време на гласуването на оставката на кабинета "Борисов" в парламента.
Младенов бил притеснен от серията изявления от опозицията как хора заплашвали с протести пред тяхната централа.
"Това е партия с дълбока традиция и много добре ги знае тези неща. Знае как се сменят имена, знае как се организира държава машина на репресия, знае как в това НС изгонва собствените си коалиционни партньори", припомни Николай Младенов.
"Аз съм сериозно притеснен. Видяхме през последните седмици как е способна да публикува и да коментира мерките, които ще предприеме и как да се използва всяка дума, която е казана. Дълбоко конспиративна партия, която трябваше да бъде забранена преди години, за да имаме автентична левица", каза още Младенов.
"Преди 3-4 г. това управление се изправи срещу всички схеми, които задушаваха. Не можахме да се справим, г-жо председател", продължи външният министър.
"Не се страхувайте от това, което те казват. Изправете се гордо и кажете - "Не, вашето време свърши безвъзвратно". Нас не ни е страх да отидем на избори - вас ви е страх", призова Николай Младенов.
Той продължи с ретроспекция на минали събития, като отбеляза, че този път планът няма да успее, защото сега България е страна-членка на ЕС, на НАТО.
"Ние дискутираме в парламента как и по какъв начин да се промени ситуацията в България. Ние отговаряме на исканията на обществото, което се изправи навън.
Никога досега политическа партия не е поемала отговорността, както се прави сега и го прави по начин, по който всеки от нас би се гордял", категоричен бе Николай Младенов.
Според външния министър всеки член на ГЕРБ е изтърпял през годините обиди и хули, които е изтърпял.
"Невъзвръщаемо е положението, в което тези подсвиркващи хора отляв, ще управляват държавата", смята Младенов.
"И никога, никога, никога лявата олигархия не трябва да управлява тази страна", завърши Николай Младенов.
Водещи
-
Мюсюлманин чужденец подал сигнал за зверствата на Габриела и Красимир
От август до миналата седмица двамата са наблюдавани от полицията, за да бъдат събрани...
23.03 | 18:00
-
Обявяват над 13 000 места в детски градини и ясли в София
Те са за учебната 2025/2026 г.
23.03 | 17:20
-
Александър Симов : МЕЧ се правят на ощипани тийнейджърчета
Острието на БСП коментира безпрецедентната ситуация от НС в петък
23.03 | 17:00
-
Папа Франциск се появи публично за пръв път от 5 седмици
23.03 | 16:40
Най-четени
-
Мюсюлманин чужденец подал сигнал за зверствата на Габриела и Красимир
От август до миналата седмица двамата са наблюдавани от полицията, за да бъдат събрани...
23.03 | 18:00
-
Кметът на София подкрепя идеята за "червена зона"
Той смята, че трябват корекции на цените за платеното паркиране, защото отдавна не са пипани
23.03 | 13:00
-
НАП проверява и домашните майстори за укрити данъци
Приходната агенция наблюдава хиляди майстори, извършващи домашни ремонти, дали отчитат...
23.03 | 16:20
-
В МО се работи по законодателни промени за задължителна военна служба
Когато сме готови се надяваме да убедим депутатите да ни подкрепят, каза министърът на...
23.03 | 14:00