Няма да има бюлетина №21 на вота 01.09 | 16:44
Това обявиха от ЦИК

В бюлетината, с която ще гласуваме на предстоящите предсрочни парламентарни избори на 2 октомври, няма да фигурира номер 21. Причината - Единна народна партия не е регистрирала листи със свои кандидати в нито един изборен район. Това обявиха от Централната избирателна комисия на брифинг в четвъртък., предаде НОВА.
Освен това партия "Национално движение Единство" не е регистрирала кандидатси листи в 12-и и 21-ви изборен район - Монтана и Сливен. Затова номерът на партията няма да фигурира в бюлетините в тези населени места.
Предизборната кампания започва в полунощ. Общо 28 партии и коалиции влизат в битката за 48-ото Народно събрание.
По-рано днес от Външно министерство обявиха, че организацията за гласуването в чужбина върви по план. Първата група дипломати, която ще възстанови дейността на посолството ни в Украйна, ще замине на 11 септември.
"Шест дни преди края на срока за подаване на заявления, за съжаление, има едва малко над 29 хиляди, от които за гласуване в Украйна са само 7. След като нашата група замине на 11-и, ще проведем разговори с властите в Украйна и в координация с ЦИК ще гарантираме сигурността на българските граждани, ще предвидим действия за отваряне на секция в Украйна”, увери Калин Анастасов от МВнР.
Водещи
-
Утре е денят на данъчна свобода – работим за държавата 154 дни
Рекордни разходи и нов дълг
02.06 | 17:23
-
Две магнитни бури ще ни ударят едновременно
Учените отбелязаха, че едва до вечерта на 4 юни ситуацията с геомагнитното излъчване ще се...
02.06 | 16:59
-
Четвъртокласниците ще се явят на национално външно оценяване по български език и литература и математика в следващите два дни
Последната задача по традиция е с творчески характер. Изисква се учениците да създадат кратък...
02.06 | 16:30
-
На 7 юни Русе отново ще се превърне в сцена за автомобилната класика с единадесетото издание на Парада на ретро автомобили
Събитието е под егидата на кмета на община Русе и се организира от Авто-мото клуб "РусчукЪ" в...
02.06 | 16:15
Най-четени
-
ВКС: Георги Семерджиев вече е в затвора за 20 години 3
Семерджиев беше признат за виновен за причиняване смъртта на Христина и Хариет при катастрофа...
02.06 | 14:59
-
София Прайд 2025 идва по нов начин
Събитието ще се проведе в центъра на София - на пл. „Княз Александър I“, на 14 юни.
02.06 | 12:15
-
Зеленски пристигна във Вилнюс за среща на върха с лидери на НАТО
Срещата на върха събира „Букурещката деветка“ – членовете на алианса в Източна и Централна...
02.06 | 12:45