Няма да пренареждаме партийните листи на вота догодина 13.12 | 07:20
До късно снощи депутатите приемаха текстове от Изборния кодекс

До късно снощи продължи заседанието на Народното събрание, което гледа на второ четене промените в Изборния кодекс.
Депутатите трябваше да работят до полунощ, но към 22,00 часа прекратиха работа, след като се оказа, че в залата са останали едва стотина и няма кворум.
Те решиха да отпадне преференциалното гласуване при парламентарните избори, с което отпада възможността избирателите да пренареждат партийните листи догодина.
Предложението мина с гласовете на ГЕРБ, на трима независими и на двама депутати от Коалиция за България.
Депутатите не се съгласиха с идеята на ДПС да отпадне изискването за уседналост при изборите за кметове и общински съвети, както и за Европейския парламент, съобщава БТА. Те отказаха да върнат и възможността жителите на големите градове да могат да избират районните си кметове и те ще продължат да се назначават служебно.
И занапред изборите ще се провеждат в неделни дни, стана ясно след като народните представители отхвърлиха идеята на ДПС вотът да може да се провежда във всеки неработен ден.
Водещи
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Тежка катастрофа на пътя между Лясковец и Елена, има жертва
Загинал е мъж на 24 години от село Драганово
04.10 | 11:00