Няма да спират тока на дядо Николай 12.03 | 10:15
Сметката от близо 3000 лева е платена от щедри дарители

Храмът "Света Марина" в Пловдив няма да остане без ток. Това увери Евелина Здравкова от настоятелството на храма пред БНР.
Сметката най-вероятно вече е платена, ако не е това ще се случи всеки момент, когато отворят касите на EVN, обясни тя.
Сметката на храма е платена от щедри пловдивчани чрез дарения. Те са предложили помощта си, като едни от тях са застанали с имената си, а други са поискали да останат анонимни.
Здравкова подчерта, че сметката на "Света Марина" е била надписана 4 пъти за януари, а следващата сметка е подобна на тази и е около 2000 лева.
Църквата е преживяла много катаклизми и ще преживее и това, каза Евелина Здравкова и допълни, че храмът в Пловдив винаги си е поемал сам издръжката.
Тя попита EVN – защо през декември месец сметката за ток е била 723 лева, а през януари достигна 2940 лева.
"Какви са тези консуматори , от къде дойдоха, при положение, че храмът всеки ден работи по един и същи начин", коментира Здравкова.
Електроснабдяването на Пловдивската митрополия трябваше да бъде спряно днес поради неплащане на просрочени задължения.
Заради високата сметка за ток пловдивският митрополит Николай реши да продаде часовника си, марка "Ролекс" на търг и с парите да погаси задълженията на храма. Началната цена на часовника бе 11 600 лева.
Търгът за часовника обаче се провали, поради липсата на интерес от страна на купувачи.
Водещи
-
Парк „Вранa” официално премина под управлението на Областна администрация – София,
По думите му въпреки всичко това, посетителите са продължавали да заплащат входна такса, без...
25.08 | 17:59
-
Откритият край Созопол дрон е престоял в морска среда поне един месец
Военноморските сили не разполагат с информация какви задачи е изпълнявал откритият на 12...
25.08 | 17:40
-
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция
Хирургически операции за намаляване на ръста са новата тенденция в клиниките в Турция, една от...
25.08 | 17:20
-
Бебе на около месец и половина е починало в дома си в Царево
Аутопсия е доказала, че детето е починало от сърдечна недостатъчност и пневмония.
25.08 | 16:59
Най-четени
-
Черноморският Тюлен-монах се завръща!
Радостната новина съобщават от страница във Фейсбук
25.08 | 12:30
-
"Спаси София": Можем да обобщим, че София не е готова за въвеждане на еврото
Това заяви общинският съветник от "Спаси София" Гергин Борисов преди извънредното заседание на...
25.08 | 12:15
-
1000 евро глоба за събиране на мидички?
Правила в туризма винаги е имало, тази мярка съществува отдавна
25.08 | 14:00
-
Мартина от "Ергенът" замени Елвиса с млад милионер
Двамата са били в изключително близки отношения, а очевидци твърдят, че „химията между тях е...
25.08 | 15:30