ОЛАФ се прицели в община Плевен 09.01 | 16:17
Европейската служба проверява за злоупотреби с финнсиране от ЕС

Европейската служба за борба с измамите (ОЛАФ) погна община Плевен. Местната власт ще бъде разследвана за злоупотреби по проект, финансиран от ЕС.
Той е на стойност над 4 млн. лв., информира сдружение "Граждански контрол", което е подало сигнала срещу общината.
ОЛАФ ще ревизира комплексен проект за развитие на устойчив туризъм, финансиран по оперативна програма "Регионално развитие".
В рамките му са извършени ремонти и реставрация на панорама "Плевенска епопея 1877", античната римска крепост "Сторгозия" в "Кайлъка" и историческия каменен мост на р. Вит.
Според подателите на сигнала местната власт е нарушила условията на договора, подписан за еврофинансирането. Според тях за изпълнението на проекта не трябва да се наемат фирми подизпълнители. Неправителствената организация твърди, че за рехабилитацията на крепост "Сторгозия" е изпълнена именно чрез такова предприятие.
Според сигнала избраната фирма не е разполагала с нужния персонал, а също така не е получила и заплащане за извършената дейност.
Кметът на града Димитър Стойков коментира, че фирмата, спечелила поръчката за реализация на проекта е подписала декларация, че няма да наема подизпълнители. По негови думи, ако има нарушение то е на фирмата, а не на местната власт, уточнява в. "Стандарт".
Водещи
-
ДПС-ДПС реши да продължи подкрепата си за кабинета "Желязков"
Това стана ясно след извънредна среща на партийци на Доган
01.04 | 21:00
-
СЛЕД КИРИЛ МАРИЧКОВ: Отиде си и Щуреца Георги Марков!
Той напусна този свят на 73-годишна възраст след кратко боледуване
01.04 | 20:23
-
МВР за скандала в ГДБОП: Извършена е проверка
Тя е направена от дирекциите "Вътрешна сигурност" и "Инспекторат" в министерството
01.04 | 20:45
-
Социолог: Заявката на Пеевски е, че иска властта публично
Като граждани трябва да си зададем два много важни въпроса, анализирайки похода към властта на...
01.04 | 20:30
Най-четени
-
Очаква се днес ДПС-ДПС да реши дали да оттегли подкрепата си за правителството
Декларацията беше направена след като депутатите на Доган гласуваха против избора на...
01.04 | 10:46
-
Нови случаи на сифилис във Врачанско
01.04 | 14:45
-
От днес вече ще плащаме по-скъпи тол такси по пътищата на страната
Във връзка с недоволството на превозвачите, свързано с увеличението на тол таксите,...
01.04 | 10:30
-
Почистиха мазутните петна от плажа на Втора буна във Варна
Днес премахват мазутните петна и от брега на "Буните"-Запад (Трета буна)
01.04 | 14:30