Общо 157 снегопочистващи машини са извършили обработки срещу заледяване на територията на Столичната община 17.02 | 09:54
Към 7:00 часа градският транспорт се движи навсякъде и изпълнява обичайните си маршрути, добавиха от общината.
Общо 157 снегопочистващи машини са извършили обработки срещу заледяване на територията на Столичната община. Дейностите са започнали след полунощ и обхващат всички райони, обработени са трасетата на градския транспорт, основни улици, стръмни участъци, мостове, съобщиха от пресцентъра на общината.
Обработени са Южната дъга на Околовръстния път и общински пътища. От 4:00 ч. е започнало почистването на основни и вътрешноквартални улици в районите "Витоша", "Панчарево", "Овча купел", "Триадица" и "Възраждане". Дейностите се контролират от екипите на Столичен инспекторат, пише в съобщението. Пътищата са проходими при зимни условия. Ръчно се почистват подходите към подлези, спирки на градския транспорт и станции на метрото.
Към 7:00 часа градският транспорт се движи навсякъде и изпълнява обичайните си маршрути, добавиха от общината.
В природен парк "Витоша", където е допустимо само избутване на сняг и използване на пясък, са обработени пътищата кв. "Бояна" – местността Златните мостове" и кв. "Драгалевци" – хижа Алеко".
През деня температурите ще останат ниски. Шофьорите да използват автомобили, оборудвани за движение при зимни условия, да карат внимателно и със съобразена скорост, добавиха от общината.
Националният институт по метеорология и хидрология обяви жълт код за значителни валежи в 14 области в България – Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Сливен, Ямбол, Бургас, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Добрич, Варна и Шумен. От Агенция "Пътна инфраструктура" също предупредиха шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, готови за зимни условия.
Водещи
-
Нови пожарни автомобили се очакват следващата година
Те ще бъдат изцяло колесни, верижни не са предвидени
25.10 | 10:40
-
105-има депутати имат неоправдани отсъствия презСептември
Те не са присъствали на пленарни заседания
25.10 | 10:20
-
ИПИ препоръчва замразяване на бюджетните заплати и увеличения само в приоритетни сектори
Според прогнози на експертите правителството може да планира разходите си до дефицит от 4,2%
25.10 | 09:45
Най-четени
-
ИПИ препоръчва замразяване на бюджетните заплати и увеличения само в приоритетни сектори
Според прогнози на експертите правителството може да планира разходите си до дефицит от 4,2%
25.10 | 09:45