Обявяват бедствено положение в Неделино 29.10 | 17:05
Обстановката в общината се влошава, заради проливните валежи

В Община Неделино е обявено бедствено положение. Това съобщи кметът на общината Стоян Беширов пред Агенция "Фокус".
Обилните валежи, които се изляха в областта затвориха пътища, прекъснаха електричеството в няколко села и затрудняват работата на аварийните екипи. Дъждът продължава и в момента, което допълнително усложнява обстановката.
Пътищата до селата Кочене, Диманово и Раевица са изцяло прекъснати.
В гр. Неделино е затворена за движение улица "Напредък", а аварийни екипи разчистват няколко други пътища в общината.
В момента шест машини работят по разчистването на пътните платна, но продължаващите валежи затрудняват тяхната дейност. Очаква се още три машини да се включат в разчистването на пътните настилки.
Кметът на Неделино заяви, че общинската комисия го очаква и в момента, в който се прибере в града официално ще обяви бедственото положение в общината.
Водещи
-
Извънредно заседание на парламентарната здравна комисия ще се проведе днес
Искания на медицинските специалисти
01.07 | 08:30
-
Веселин Стойнев за ПП: Оставката на Кирил Петков вече не може да компенсира щетите
Според него всички уличени в корупция трябва да подадат оставка и да бъдат изключени от...
30.06 | 21:00
Най-четени
-
Извънредно заседание на парламентарната здравна комисия ще се проведе днес
Искания на медицинските специалисти
01.07 | 08:30
-
Николай Василев: Пенсионната възраст трябва да бъде увеличена
Вноските за втория стълб да се вдигнат от 5 на 10%
30.06 | 16:00
-
Почина музикантът Евгени Генчев - Джули от "Виолетов генерал"
Тъжната новина съобщиха от дарк уейв групата, чийто дългогодишен басист бе той
30.06 | 14:10