Огнеборци потушиха пожари в къща и автомобил в Сливен 29.07 | 11:05
Сигнал за пожар в къща в сливенския квартал „Комлука“ е получен в понеделник, в 13:27 ч. Огънят е възникнал вследствие на забравена храна върху включен котлон.

Пожари в жилищен имот и лек автомобил са били потушени от екипи на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (РДПБЗН) – Сливен през последното денонощие, съобщиха от Областната дирекция на МВР.
Сигнал за пожар в къща в сливенския квартал "Комлука" е получен в понеделник, в 13:27 ч. Огънят е възникнал вследствие на забравена храна върху включен котлон.
При опит да загаси пожара е пострадала 73-годишната собственичка, която е вдишала вредни газове.
Тя е транспортирана в болница, без опасност за живота.
Щетите включват около 30 кв.м опушени стени и дървена ламперия. Сградата е спасена от сериозни поражения.
Около полунощ срещу 29 юли е подаден сигнал за запален лек автомобил "Фолксваген Голф". Пожарът е възникнал по време на движение, а най-вероятната причина е техническа неизправност в газовата уредба. Пострадали няма, но колата е напълно унищожена.
През изминалото денонощие екипи на РДПБЗН – Сливен са реагирали на общо 10 сигнала. Ликвидирани са няколко пожара в сухи треви и отпадъци – три в Сливен и четири в Нова Загора, без да са нанесени преки материални щети. Оказана е и техническа помощ по един от сигналите, уточниха от полицията.
Водещи
-
България призовава да бъдат освободени всички израелци, взети за заложници от Хамас
Хуманитарната помощ за Газа трябва да има незабавен и неограничен достъп до жителите на...
09.08 | 10:40
-
Свалиха дете в инвалидна количка от самолет в София
След намесата на министър Караджов то е качена на друг полет - с Луфтханза
09.08 | 10:20
-
Доналд Тръмп и Владимир Путин ще се срещнат в Аляска идния петък
Новината обяви американският президент
09.08 | 09:45
Най-четени
-
Доналд Тръмп и Владимир Путин ще се срещнат в Аляска идния петък
Новината обяви американският президент
09.08 | 09:45