Огнян Минчев за скандала с апартаментите: Вече сме в предизборна ситуация 21.03 | 19:38
Досадно е да се опитваме да представяме като новини неща, които от десетилетия са непроменени, смята политологът

"Няма съмнение, че вече сме в предизборна ситуация", каза пред БНР политологът Огнян Минчев, като коментира ежедневните скандали и компромати в публичното пространство.
"За пореден път се срещаме с феномена на политическа кампания, която изцяло е центрирана върху динени кори, въпреки че става дума за европейски избори", уточни Минчев в предаването "Нещо повече".
По думите му публиката трябва да бъде информирана какво се случва в Европа, какво ние да предложим или да очакваме от Европа, какъв е нашият интерес, но ще се разминем с такъв вид кампания.
Според Минчев гражданите очакват публична позиция на управляващите по скандалите, защото "замерянето с евтини апартаменти ще продължи".
Във връзка с договорената обща европейска листа на ГЕРБ и СДС и състоянието на десницата политологът заяви, че проблемите на десните партии в българската публичност са силно преекспонирани: "Досадно е да се опитваме да представяме като новини неща, които от десетилетия са непроменени".
Водещи
-
Ускорен растеж на работните заплати след присъединяването ни към еврозоната
Това би бил най-стабилният и статистически значим ефект, посочи проф. д-р Виктор Йоцов от...
06.04 | 18:00
-
ЦРУ: Ноевият ковчег е съществувал!
Учени от три университета търсят кораба, агенцията не иска да признае къде се намира
06.04 | 17:40
Най-четени
-
Авиокомпании орязват драстично правата на пътниците
По действащите правила, ако полетът закъснее с повече от 3 часа, пътниците имат право на...
06.04 | 14:59