Опасна отрова на детска площадка в Сливен 08.04 | 17:47
Няколко животни вече са умрели, хората се притесняват за децата си
Смъртоносна отрова на детска площадка в Сливен. Неизвестен засега извършител е хвърлил храна, напоена със смъртоносно вещество между жилищните блокове, съобщава бТВ. Починал е домашен любимец.
Квартал "Даме Груев" е един от най-големите в Сливен. Точно зад площадката, където е хвърлена отровата, се намира игрище, а мястото е любимо на много семейства с деца. Затова хората от квартала са притеснени и се опасяват, че след смъртта на домашни любимци от отровата може да пострада и дете.
В петък Христина Кутрева дошла с кучето си Лиза на детската площадка в квартала. Животното намерило парче колбас и го изяло. Малко след това започнало да трепери.
Кучето е откарано при ветеринар, но умира след броени минути. Лекарят отказа да застане пред камерата на bTV, но потвърди, че става дума за бързодействаща отрова. След инцидента открили още отровена храна на площадката.
Родителите са шокирани и притеснени. Хората в квартала твърдят, че за последния месец там са отровени и други животни. От полицията казаха за бТВ, че работят по случая. Ако извършителят бъде задържан, може да получи до три години затвор.
Водещи
-
България на две скорости: Пропаст между регионите у нас
Ново изследване показва дълбоки разлики в развитието на градовете
23.11 | 14:00
-
"Пейзаж" на Златю Бояджиев стана най-скъпата картина в България
Продажбата й задмина досегашния рекордьор - „Ръченица“ от Иван Мърквичка
23.11 | 13:20
-
ОИК-Варна не е разгледала сигналите за отстраняване на Коцев - той остава кмет, засега
"Победа за варненци!", заявиха от ПП, обявявайки, че заседанието на комисият е приключило
23.11 | 13:00
Най-четени
-
Валежи и застудяване от днес
Максималните температури ще са от 6°-7° в северозападните райони до 18°-19° в югоизточните
23.11 | 09:00
-
Вежди Рашидов: Бюджетът е проста работа – ако в кофичката има 100 лева, не можем да харчим 120
Президентът се държи като политик, вместо като държавник, обобщи поведението на Румен Радев...
23.11 | 12:00
-
Жена обра касата на църква пред детето си
Кадри от деянието бяха публикувани в социалните мрежи и предизвикаха вълна от възмущение
23.11 | 12:20