Опасно време в Източна България утре, шофьорите да карат внимателно 05.02 | 16:10
Отделни пътища и проходи може да бъдат временно затворени, а при нужда и за по-дълго

Републиканските пътища и високопланинските проходи са отворени за движение и са проходими при зимни условия. Поради обилен снеговалеж в област Смолян всички превозни средства задължително трябва да са с вериги.
Ограничено е движението на товарните камиони над 12 т с ремаркета и полуремаркета по републиканските пътища в общините Доспат, Борино и Девин и през проходите Рожен, Превала и Печинско. В област Кърджали е спряно движението на МПС над 12 т по път I-5 Кърджали – Черноочене поради снегопочистване и обилен снеговалеж.
Шофьорите, на които утре им предстои пътуване в Източна България трябва да тръгват с автомобили подготвени за зимни условия. В 13 области Габрово, Велико Търново, Русе, Силистра, Добрич, Шумен, Търговище, Русе, Варна, Бургас, Сливен, Хасково и Кърджали, е определен жълт код за потенциално опасно време за снеговалежи и бурен вятър, възможни са виелици, навявания и образуване на преспи.
За повишаване безопасността на движение при необходимост ще се затварят отделни участъци за обработване на настилките с химически вещества и инертни материали, а там, където се налага заради силния вятър и снегонавяванията, е възможно трафикът да се спира изцяло до подобряване на метеорологичните условия и почистването на пътя. Снегопочистващите машини на пътноподдържащите фирми са в пълна мобилизация за обработване на настилките по републиканските пътища, за да се осигури пътуването при зимни условия.
Агенция "Пътна инфраструктура" апелира шофьорите да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със скорост, съобразена с пътните условия, да не предприемат рискови маневри, както и изпреварване на снегопочистващата техника.
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на АПИ – www.api.bg , както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието по републиканските пътища.
Водещи
-
Бащата на Сияна: Благодаря, че вместо да се молите за здравето на децата си, се молите за душите на нашите
Продължават протестите срещу войната по пътищата
13.04 | 19:00
-
Тържествена церемония в Трета авиобаза посрещна първия Ф-16
Експлоатацията му ще започне след неговото техническо и летателно приемане от ВВС на България
13.04 | 18:40
-
В понеделник транспортни работници излизат на протестно шествие в София
Вижте къде ще има затворени улици
13.04 | 18:20
-
Карлос Насар e най-добрият тежкоатлет в Европа за 2024 г.
Изминалата година бе най-успешната във все още кратката кариера на 20-годишния спортист
13.04 | 18:00
Най-четени
-
Доган се "прибра у дома" в Боянските сараи за среща с младежкото ДПС, полицията го изгони (ВИДЕО)
Нахлуването на Ахмед Доган и неговите привърженици в имота, известен като "Сараите" в Бояна, е...
13.04 | 10:20
-
Нов протест в София заради опасните пътища
Повод за масовото недоволство стана трагичният инцидент с 12-годишната Сияна
13.04 | 11:00
-
Гроздан Караджов: Ако сведем до нулa жертвите на тези 36 участъка, ще спасим 150 българи
11 институции отговарят за пътищата, ние работим с отговорност и срокове, заяви транспортният...
13.04 | 13:20
-
Калфин: ЕС няма интерес от търговска война със САЩ, но има много силни оръжия
"Имаме капацитет и трябва да се насочим към високотехнологичната отбранителна индустрия",...
13.04 | 14:00