Отличник без униформа на училище – губи си стипендията 25.03 | 15:02
Правилото е въведено в столично училище, засега се приема спорно сред възпитаниците му
Строги мерки срещу неподходящо облекло въведе столично училище. Идеята е дори отличниците, които са се преборили за стипендии, да остават без тах, ако се появят в клас с неприлично облекло или пък без униформа.
Успех над 5.50 е достатъчно условие за получаване на стипендия. Но не и в столичното 119-о училище, показва репортаж на Нова телевизия. Там учениците са задължени да носят униформи. Правило, което важи вече повече от 5 години. А практиката показва, че не се спазва.
Затова ръководството на училището решава да се бори с учениците-нарушители. И създава нови правила. Те са в сила от месец, но засега се приемат спорно от учениците. Санкционирани сред тях засега няма.
"Това е санкция срещу отличниците. По-скоро наказание срещу тях", смята Даниел Балтиков. Но резултатите от затегнатите мерки вече се виждат. А така и повечето отличници най-вероятно няма да посмеят да свалят униформите си.
Водещи
-
Левскари дадоха пари за Любо Пенев
„Левски Фемили дарява средства за лечението на Любослав Пенев.
02.12 | 12:30
-
Могат ли протестите да бъдат достатъчно мощни, за да окажат натиск върху властта
Според Лозанов вината е на тези, които са изпратили провокаторите.
02.12 | 12:15
-
Правителството изтегля бюджета
Това стана на неприсъствено заседание на правителството
02.12 | 12:00
-
Николай Денков: Вече искаме оставката на кабинета
По думите му във вчерашния ден освен протеста е имало и друго събитие.
02.12 | 11:45
Най-четени
-
Властта и синдикатите прекрояват Бюджет 2026 след масовите протести
Бизнесът срещу данъците
02.12 | 10:30
-
Политическите реакции след масовите демонстрации в страната ОБЗОР
Политическите реакции продължават и днес
02.12 | 10:15
-
Коя е най-честата грешка, която българите правят с парите си?
Колко пари трябва да има един човек в спестовен буфер днес?
02.12 | 11:15