Отпушват магистралите за летните отпуски 12.05 | 14:18
280 хил. лв. глоби отнесоха фирми за лоша поддръжка на пътища през зимата

Минимални отклонения ще има по магистралите "Тракия" и "Хемус" по време на летните отпуски. Това става ясно от думите на министъра на регионалното развитие Лиляна Павлова, предаде "Фокус". След 1 юли само 3 виадукта по двата скоростни пътя ще останат затворени. През отпускарския сезон затворен за движение на "Тракия" ще остане само мостовото съоръжение при 67-ми км. По продължението на "Хемус" пък затворени за движение ще останат виадуктите "Елешница" и "Бебреш". Всички останали участъци на двете магистрали ще бъдат отворени за да може да се осъществява по-спокойно движението по време на туристическия сезон, обещава Павлова.
Глоби за 280 хил. лв. са били наложени на фирмите, които са отговаряли за зимното почистване на пътищата в 7 области. Това са компаниите, които не са изпълнили изцяло договорите си за районите на Враца, Видин, Ямбол, Кърджали, Плевен, Смолян и Варна, предаде БТА. По-конкретно санкциите са били наложени заради закъсняло излизане на снегопочистващите машини, липса на такива и необходимите материали и лошо почистване, обясни Павлова.
За цялата зима до 15 април фирмите за поддръжка на пътищата във всички области са получили общо 55.7 млн. лв., съобщи още регионалният министър. Към тези средства обаче има и допълнително изплатени за дейности, осъществени през този месец.
Вече е подготвен график за ремонти на критични участъци от републиканската пътна мрежа, съобщи още Павлова. Предвидените за целта средства са 56 млн. лв. От тях 9.5 млн. лв. вече са били изхарчени за аварийни ремонти през зимата. Очаква се до края на годината да бъдат прибавени още малко средства за възстановяване на най-критичните участъци.
Водещи
-
ООН прогнозира: 3,5 милиона души ще има в България през 2100 г.
Според доклада Китай, Германия, Япония и Русия вече са достигнали своя пик, а населението им...
13.08 | 21:00
-
Зеленски: Украйна и лидерите от ЕС се споразумяха с Тръмп за пет ключови принципа
Украинският държавен глава разкри подробности от срещата между европейските лидери и Тръмп в...
13.08 | 20:45
-
Прокуратурата и МРРБ проверяват сигнал за допълнителни възнаграждения в АПИ
Той е подаден през юни
13.08 | 20:30
-
Извънредни мерки по контрол на трафика в Гърция
Регулирано е движението на входовете и изходите на големите градове, където трафикът е много...
13.08 | 20:15
Най-четени
-
След 33 дни ваканция депутатите ще получат увеличени заплати
С допълнителните плащания, произтичащи от трудовия стаж на държавния глава Румен Радев, сумата...
13.08 | 11:30
-
Трима от „Наглите” изчезнаха мистериозно, издирват ги
Прокопи Прокопиев - Културиста, Ивайло Евтимов - Йожи и Даниел Димитров - Релето са в...
13.08 | 13:45
-
Близо 50% от българите и 69% от бизнеса подкрепят въвеждането на еврото
Това сочат резултатиете от проучване на "Алфа рисърч"
13.08 | 16:59