От БЛС искат световен сертификат за ваксинирани 10.04 | 12:45
Според заместник-председателя на организацията имунизираните индивиди не заплашват околните в такава степен

Ваксината не разпространява, тя пази индивида, на когото е поставена, но той е жив човек, среща се с хора и има възможност (вирусът - б.р.) да остане в горните дихателни пътища и да не се разболее, а да заразява”, коментира Николай Брънзалов, зам.-председател на Български лекарски съюз пред bTV.
По думите му обаче ваксинираните или преболедувалите ще трябва да имат по-лек режим. "Ние настояваме за международен, европейски и дори световен сертификат. Бъдещето ще бъде развито от този сертификат и показва, че индивидът не е толкова опасен за обществото", обясни Брънзалов.
Относно това дали има откази от ваксината на "АстраЗенека" заради случаите на тромбоза, Брънзалов каза, че негови пациенти не са му звънели да отказват втора доза, но всички пациенти, които са записани и те прозвъняват за час за ваксиниране - искат РНК-ваксините.
"За радост този месец ще бъдат увеличени ваксините, добрата новината е, че ще получим допълнително около 1.2 млн. повече постепенно", каза още зам.-председателят на БЛС.
Той вярва във ваксината на "АстраЗенека" и е категоричен, че около нея "са се намесили много немедицински фактори, а данните са на базата сред 25 милиона - 90 с тромбоза.
Брънзалов е убеден, че с ваксината на "АстраЗенека" ще се докаже, че няма проблеми.На въпроса защо я слагаме с насочено внимание на жени под 60 г., Николай Брънзалов обясни, че голям процент от тях вземат перорални контрацептиви и че няма точно обяснения защо се получава тромбозата. Той обясни, че дори в комисията по оценка не всички експерти са на едно мнение.
"От ваксината на "Янсен", която е еднократна, този месец чакаме около 40 000 дози", заяви още Николай Брънзалов
Водещи
-
Митов за вота на недоверие: Няма как да се констатира системен провал за 2 месеца управление
Според мен няма какво да ни притеснява, каза вътрешният министър
01.04 | 19:01
-
Столична община спира приемането на отпадъци от болниците
Причината е пореден случай на нерегламентирано смесване на болнични отпадъци
01.04 | 18:30
Най-четени
-
Очаква се днес ДПС-ДПС да реши дали да оттегли подкрепата си за правителството
Декларацията беше направена след като депутатите на Доган гласуваха против избора на...
01.04 | 10:46
-
Нови случаи на сифилис във Врачанско
01.04 | 14:45
-
От днес вече ще плащаме по-скъпи тол такси по пътищата на страната
Във връзка с недоволството на превозвачите, свързано с увеличението на тол таксите,...
01.04 | 10:30
-
В Софийския градски съд започва делото срещу бившия дипломат Красимира Трифонова и дъщеря ѝ Габриела
По случая бяха задържани бившата съпруга на Пеев - Габриела и майка ѝ.
01.04 | 10:15