Официално е: Откриха обновеното кръстовище до Семинарията (СНИМКИ) 13.07 | 13:30
Йорданка Фандъкова посочи, че очаква трафикът в София да се облекчи в пъти повече след пускането на движението, както и да се подобри чистотата на въздуха

Кметът на София Йорданка Фандъкова откри обновеното кръстовище на бул. "Пейо Яворов" и ул. "Стоян Михайловски" до Семинарията.
Новоизграденото кръстовище е на две нива.
Фандъкова посочи, че очаква трафикът в столицата да се облекчи в пъти повече след пускането на движението, както и да се подобри чистотата на въздуха.
"Ако има някакви дефекти ще бъдат изпълнени за сметка на изпълнителя, но ще бъде санкциониран и надзорът заради това, че не е упражнил достатъчно добър контрол", каза кметът.
По думите й гаранцията на настилките, по наредба, е четири години, а на мостовото съоръжение – 10 г. В този период, каквото и да има, трябва да се отстрани за сметка на изпълнителя, поясни Фандъкова.
"Имаме амбициите София да се превърне в туристическа дестинация, така че е важно в историческия център, да облекчаваме максимално движението", обясни кметът.
Йорданка Фандъкова посочи, че след като са приключили работата по това кръстовище, от 1 август, започват строителството на участъка на метрото по бул. "Черни Връх" и ще се наложи стесняване на движението по булеварда до края на годината, предаде БТА.
Водещи
-
Спират движението на „Дунав мост“ при Русе
Причината е авариен ремонт на фуга в неремонтирания участък на съоръжението
05.06 | 21:00
-
Милен Велчев: България няма да е принудена да плаща дълговете на страни в еврозоната
"Увеличението на заплатите зависи от успехите на българската икономика, в което не се...
05.06 | 20:45
-
Димитър Манолов - скептичен за значимо нарастване на доходите след влизането в еврозоната
Според президента на КТ „Подкрепа” ще се намерят хора, които да „ловят риба в мътна вода”...
05.06 | 20:30
-
Обявена е награда за информация за хакерите, атакували "Черна писта"
Наградата е до 500 000 лева за информация
05.06 | 20:15
Най-четени
-
Бургаско в паника: Мразовита мъгла обгърна морето
Стари моряци се кръстят и твърдят, че тя носи духовете на загинали моряци
05.06 | 14:00
-
Закриват университет, ако 6 месеца не провежда обучение
Нови правила за финансиране на второто висше образование
05.06 | 10:45
-
Петър Ганев: Не трябва да се притесняваме от повишаване на цените заради еврото
Той подчерта, че регулаторните институции трябва да бъдат на терен и да са много внимателни
05.06 | 18:20