Очаква се област Кюстендил да обяви частично бедствено положение 11.04 | 16:13
"Надявам се да има помощ от държавата. Щетите са тотални по всички овощки. Няма никакви доходи, а работата и разходите продължават", обясни Любомир Димитров, производител.
До часове се очаква област Кюстендил официално да обяви частично бедствено положение. Причината - екстремно ниските температури, които напълно унищожиха тазгодишната черешова реколта. Това решение беше взето на днешната среща между производители и ръководството на Областната служба по земеделие, която беше организирана от кмета на Кюстендил. С обявяването на бедствено положение земеделците ще бъдат улеснени при получаването на адекватни компенсации за пораженията.
Директорът на Областна дирекция "Земеделие" – Кюстендил Йордан Домозетов обясни, че заявлението за обезщетения се подава по образец в общинската служба. Той подчерта, че ще бъде създадена организация процедурата да бъде максимално улеснена и бърза. "Комисията ще обследва посевите и ще издаде протокола. Ако поражението е на 100% - в протокола ще бъде отбелязано, че има 100 процента пропаднали площи", подчерта той.
Кметът на Кюстендил Огнян Атанасов беше категоричен, че обявяването на частично бедствено положение, ще даде възможност земеделците да се възползват от всички обезщетения.
"Надявам се да има помощ от държавата. Щетите са тотални по всички овощки. Няма никакви доходи, а работата и разходите продължават", обясни Любомир Димитров, производител.
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00