ПП-ДБ към ГЕРБ: Преговорите ще продължат, ако бъдат приети правилата за антикорупционната комисия 01.03 | 16:30
Кирил Петков е доволен, че ГЕРБ започват да се движат в правилната посока, като ги канят да се смени и КЗК.

Условието за започване на разговорите за ротацията с ГЕРБ е попълването на Комисията за предотвратяване на корупцията и регулаторите. Това заяви съпредседателят на парламентарната група на ПП-ДБ Христо Иванов на брифинг в Партийния дом.
Той добави че казусът с Нотариуса показва, че няма институция, която да не е засенчена от съмнения. "Преди да говорим за останалите регулатори е важно принципно да постигнем разбирателство за прозрачно излъчване на техния състав, трябва да бъдат излъчени хора, които не са ярки политически лица и такива, които не са ярко политически осветени, за да могат да свършат работа. Това е предложено като тема на разговори и се очаква конкретен отговор от ГЕРБ-СДС, за да пристъпи разговор към политиките", обясни Иванов, цитиран от News.bg.
Христо Иванов смята, че Бойко Рашков като юрист, политик и институционалист ще допринесе за резултатите от Временната комисия за установяване всички факти и обстоятелства около групата на Мартин Божанов - Нотариуса. Иванов настоя във временната комисия да бъде изслушан и изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов.
Според него не може да се говори за ротацията, ако не се даде ясен отговор за регулаторите, службите и правосъдието. ПП-ДБ искат преговори за ротацията и разбира, че преговорите означават уеднаквяване на позициите. Готови са партньорско и конструктивно да търсят баланс, който отговаря на обществените интереси.
Иначе другият съпредседател ПП-ДБ Кирил Петков обяви, че от неговата формация отправят покана към ГЕРБ за внасяне на правила за попълване състава на Комисията за предотвратяване на корупцията. Кирил Петков е доволен, че ГЕРБ започват да се движат в правилната посока, като ги канят да се смени и КЗК.
Водещи
-
Извънредно! Потопът в "Елените" е отнел още един живот
Жертвите на адското наводненеие вече са четири
04.10 | 19:57
-
Разчистването във в.с. „Елените“ е в пълен ход
Стотици пожарникари, полицаи, спасителни отряди, доброволци и екипи на общината работят по...
04.10 | 18:00
-
US политик: Извънземните имат 5-6 подводни НЛО бази в дълбините край Бахамите
Тим Бърчет смята, че може да са там отдавна
04.10 | 17:40
-
Подобрява се обстановката в Монтанско, „Петрохан” е отворен за движение
Няма населени места без ток, а пътищата се почистват от паднали дървета и клони
04.10 | 17:20
Най-четени
-
Оглеждат състоянието на сградите в Елените и дали те са безопасни за обитаване
Областният кризисен щаб призовава гражданите да се въздържат от пътуване към засегнатия район
04.10 | 12:00
-
Елена Йончева: Преходната администрация в Газа трябва да е под егидата на ЕС или ООН
Нашите власти правят всичко възможно да върнат у нас българина, задържан с флотилията за Газа
04.10 | 11:20